Blog

Vrásky ze spánku: Jak velký vliv má vaše spací poloha na stárnutí pleti? | Klinika Mediestetik

Vrásky ze spánku: Jak velký vliv má vaše spací poloha na stárnutí pleti?

Boj proti stárnutí pleti je komplexní záležitost, to víme všichni. Skin care rutinu je potřeba postavit na pevných pilířích, jako je ochrana proti slunci, hydratace, čištění či zdravá životospráva, ve které nemá místo ani alkohol ani kouření či ponocování. Věděli jste ale, že na stárnutí pleti může mít vliv i zdánlivě neškodná aktivita, bez které nemůže žádný organismus přežít? Ano, pojďme se podívat detailněji na to, jak spánek ovlivňuje náš vzhled.
#žena spí # spánek # postel
Číst celý článek
Když si odskočíte na oběd a vrátíte svůj vzhled o pár let v čase | Klinika Mediestetik

Když si odskočíte na oběd a vrátíte svůj vzhled o pár let v čase

Pravda – krásnější a mladší mávnutím kouzelného proutku je klišé, současná dermatologie ale nabízí doslova arzenál procedur, díky kterým začne i největší skeptik na rychlá a efektivní řešení věřit. Chcete dodat (nejen) svému obličeji vzpruhu, ale dlouhá rekonvalescence pro vás nepřipadá v úvahu? A už vůbec nechcete řešit zvědavé pohledy kolegyň a kolegů? Máme pro vás pár tipů, jak si dopřát výrazné omlazení, a to klidně i během obědové pauzy.
#dermatologie #ultraformer #thermage #fraxel #palomar #regenplazma #omlazeni #mediestetik
Číst celý článek
Zaostřeno na oči / oční okolí | Klinika Mediestetik

Zaostřeno na oči / oční okolí

Jeden pohled někdy prozradí víc, než bychom si přáli. Vějíře vrásek a spadlá víčka totiž nemilosrdně přidávají roky. Krémy a séra dokáží čas alespoň trochu zpomalit, sami ale jistě ze zkušenosti víte, že nelze čekat zázraky. Věříte jako my, že mladistvý vzhled dělá z velké části mladistvý pohled? Chcete dát kůži okolo vašich očí jasný signál, že se nevzdáváte? Tak se pojďte podívat, jaká existují řešení a jak po nich prokouknete….
#dermatologie #plastická_chirurgie #blefaroplastika #plastický_chirurg #operace_očních_víček
Číst celý článek
Jak dát před dlouhou zimou vzpruhu obličeji | Klinika Mediestetik

Jak dát před dlouhou zimou vzpruhu obličeji

Ještě to ani pořádně nezačalo a Vy už máte pocit, že chladné počasí Vaši pokožku těžce zkouší? Nechceme strašit, ale je teprve prosinec, takže bude hůř, to víme všichni. Neházejte ale flintu do žita ani pytel na hlavu, existují totiž způsoby, jak dopřát obličeji pořádnou dávku energie na dlouho dopředu.
#ultraformer #LAC lifting #regenerace pokožky #dermatologie #praha
Číst celý článek
Vše, co byste měli vědět o dermálních výplních | Klinika Mediestetik

Vše, co byste měli vědět o dermálních výplních

Cítíte v obličeji ochabnutí a povadlost kůže? Někde mezi otoky a ztrátou objemu se vám ztratily i kontury? Řešení tu je – nabízí ho moderní dermální výplně, tzv. fillery. Že jste tenhle název už slyšeli a vlastně nevíte, co si pod ním představit? A už vůbec netušíte, jaký je rozdíl mezi výplněmi a injekcí krásy? Pomůžeme vám dostat se do obrazu a vaši pokožku vrátit zpět do formy!
#dermální výplně # fillery # vrásky # dermatologie # kyselina hyaluronová
Číst celý článek
Dopřejte pokožce konečně prázdniny – tipy na péči po létě | Klinika Mediestetik

Dopřejte pokožce konečně prázdniny – tipy na péči po létě

Ještě ne, ještě není úplný konec. My ale razíme heslo: Vždy připraveni. A tak je pomalu čas začít myslet na regeneraci pokožky po létě. Kdyby tak kromě after-sun existovaly i after-summer krémy, které by v jedné lahvičce smazaly všechny letní beauty prohřešky. Ať už jste byli doma nebo v zahraničí, i když jste mazali a chránili klobouky a brýlemi, je jasné, že vaše kůže dostala za tohle intenzivní období zabrat. Pokožka po létě zůstává vysušená a většinou na ní přibydou nějaké ty jemné vrásky nebo pigmentové skvrny. A co teď s tím?
#regenerace pokožky # hydraficial # dermatologie # praha
Číst celý článek
Aby zuby nežloutly… | Klinika Mediestetik

Aby zuby nežloutly…

Káva, víno, kouření – tohle známé trio přijde na řadu pokaždé, když je řeč o zabarvení zubů. Pravda je ale taková, že naše neřesti v podobě nápojů a cigaret se podepisují primárně na svrchní vrstvě zubů, tedy sklovině. Milé to není, řešit to ale až na výjimky vždy jde. Žloutnutí zubů samotné vzniká postupně s věkem a jinde – pod povrchem – v tkáni zvané dentin. Vyčistit ho bohužel nejde, je tu ale pár tipů, jak tenhle proces alespoň zpomalit nebo oddálit.
#zuby # žloutnutí zubů # bělení zubů # zubař # praha
Číst celý článek
Co jste možná nevěděli o svých rtech | Klinika Mediestetik

Co jste možná nevěděli o svých rtech

Přijímání potravy, mluvení, pískání – bez rtů bychom se jen tak neobešli, nemluvě o tom, jak bychom bez téhle drobné, ale veledůležité součásti úst vypadali. Ale teď bez legrace, věděli jste například, že….
#dermatologie # rty # dermální výplně
Číst celý článek
8 potravin, které v létě ochladí a rozzáří vaši pleť. | Klinika Mediestetik

8 potravin, které v létě ochladí a rozzáří vaši pleť.

Vybírá si letošní léto s extrémně vysokými teplotami daň na Vaší pokožce? Potničky, vyrážky, akné – ať už se jedná o jakýkoli kožní problém, dlouhodobá vedra situaci nepomáhají. Podle ajurvédy, pět tisíc let staré léčebné metody, horko pokožku zatěžuje a často dává propuknout zhoršení problému. Ajurvéda zároveň razí teorii, že co dodáváme tělu zevnitř, je důležitější než to, co aplikujeme navenek.
#pokožka # léto # zdravý životní styl # potraviny pro pokožku # dermatologická péče
Číst celý článek
Periorální vrásky – aneb rýhy smíchu i mimických zlozvyků | Klinika Mediestetik

Periorální vrásky – aneb rýhy smíchu i mimických zlozvyků

„Vrásky z lásky” v tomto případě opravdu neplatí, ty hledejte spíše okolo očí nebo na čele. Rýhy v pokožce okolo rtů mají opačnou genezi – k jejich vzniku výrazně přispívají pro nás pozitivní, i když často nepříliš zdravé prožitky a emoce.
#dermatologie # vrásky # periorální vrásky # dermální výplně # lifting # nitě
Číst celý článek
1 2 3 4