Vše, co byste měli vědět o dermálních výplních

Vše, co byste měli vědět o dermálních výplních

Cítíte v obličeji ochabnutí a povadlost kůže? Někde mezi otoky a ztrátou objemu se vám ztratily i kontury? Řešení tu je – nabízí ho moderní dermální výplně, tzv. fillery. Že jste tenhle název už slyšeli a vlastně nevíte, co si pod ním představit? A už vůbec netušíte, jaký je rozdíl mezi výplněmi a injekcí krásy? Pomůžeme vám dostat se do obrazu a vaši pokožku vrátit zpět do formy!

O co se jedná

„Nejčastěji používané fillery jsou preparáty kyseliny hyaluronové, látky, která se přirozeně nachází v těle,“ vysvětluje MUDr. Helena Zdobinská Reisingerová, dermatoložka kliniky Mediestetik. Jedná se o gelové substance, které mají schopnost vázat vodu, a tak dodávají ošetřeným tkáním hydratovaný a plný vzhled. Po aplikaci se molekuly kyseliny hyaluronové začínají integrovat do struktur kůže, váží vodu a hydratují i okolní tkáně.

K jakému účelu

Fillery byly dříve používány hlavně ke korekci projevů stárnutí – tedy k vyplnění vrásek a rýh. V poslední době se ale do popředí dostává metoda zvětšení neboli konturace s pomocí fillerů, a to zejména u lícních kostí, čelisti nebo mohou být využity ke zvetšení rtů. „Fillery ale mohou být použity i pro omlazení v oblasti výstřihu, krku a rukou,“ zmiňuje Dr. Reisingerová

dermální výplně

Kam přesně se aplikují

Aplikace se rozlišuje na základě hloubky a konzistence aplikovaného filleru. Hloubkové aplikace pevnějších–hustších fillerů dodávají tvar a objem kontur. Aplikace středně hustých fillerů do středních vrstev pokožky slouží k výplni hlubších vrásek a povrchové umístění s jemnými fillery dosahuje vyhlazení jemných vrásek, dodání hydratace a oživení. Velice populární je také jejich použití ke zvětšení rtů.

A výsledky

Ty by měly být hlavně přirozené. Nejen, že by aplikace filleru neměla být na první pohled vidět, ale neměla by být ani cítit. Kyselina hyaluronová se postupně integruje do struktur pokožky (za cca 1 měsíc), po kterém by pacient neměl o aplikaci vědět. Pokožka by, podle Dr. Štyrchunové, měla působit přirozeně tak, jako vlastní, ale znovu šťavnatější a hydratovanější. A nebojte se, při jedné aplikaci se výplň téměř nedá přestřelit. K nepřirozeným výsledkům může docházet až při opakované (nesprávné) aplikaci velkých množství látky.

Efekt ošetření je viditelný cca 12 měsíců, což je přibližně doba, za kterou kůže tuto látku naplno vstřebá a odbourá.

A co je nejdůležitější?

Tak jako u všech ošetření, nejen dermatologických, byste si měli udělat čas na podrobný průzkum lékaře, kterému se svěřujete. Ptejte se, čtěte a vypravte se na konzultaci. „A ani tam se nebojte zeptat na vše potřebné,“ zdůrazňuje Dr. Reisingerová. Správný specialista by vám měl být schopen načrtnout přesný plán aplikací – techniky, množství a umístění. Stejně tak byste měli odcházet s informacemi ohledně dalšího postupu po ošetření, včetně možností řešení v případě výsledků, které nebudou k vaší spokojenosti.

Ptejte si i po referencích, a to co možná nejkonkrétnějších v podobě obrázků PŘED a PO. Jednoduše si proveďte vlastní šetření ještě, než se vydáte na ošetření. Správně aplikované fillery pak mohou být pro povadající pleť opravdu požehnáním.

Na klinice Mediestetik máme s aplikací fillerů rozsáhlé zkušenosti. Snadno pro vás tak najdeme řešení přímo na míru.

Stačí se objednat na konzultaci: +420 242 242 242 nebo info@mediest.cz

#dermální výplně # fillery # vrásky # dermatologie # kyselina hyaluronová

Kontaktujte nás

vyberte soubory