Radiodiagnostika ve stomatologii

Pryč je doba, kdy byl stomatolog schopen léčit pouze na základě vlastního zraku či hmatu. Moderní stomatologie disponuje celou řadou diagnostických přístrojů, které lékaři umožňují léčit skutečně komplexně. Asi tím nejzákladnějším vybavením každé stomatologické ordinace by měl být rentgen, a proto nechybí ani u nás na klinice. 

Jakými typy rentgenu disponujeme?

3D Rentgen - Praha 2

Na klinice Mediestetik, pobočce Mánesova 36 disponujeme nejmodernějším 3D rentgenem Sirona Ortophos 3D SL. Tento  skvělý rentgen nám umožňuje provádět jak běžné panoramatické vyšetření, tak 3D snímky, které jsou důležité zejména v chirurgii a implantologii. Integrovaný Direct Conversion Sensor (DCS) kompletně nově definuje standard panoramatického zobrazení - poskytuje jedinečnou ostrost. Technologie Sharp Layer, poskytuje automaticky zaostřené panoramatické snímky i v obtížných případech. Orthophos SL zaručuje maximální a snadné použití díky automatickému polohování, intuitivnímu ovládání přístroje EasyPad a nabízí individuálně nastavitelné okolní světlo pro exkluzivní vzhled a dojem. Snímky z tohoto rentgenu není nutno vyvolávat, k dispozici jsou okamžitě a je možné je pacientovi předat na USB nosiči či vypálit na DVD, vše v ceně ošetření. 

Panoramatický rentgen - Praha 1

Klinika Mediestetik nabízí mimo 3D RTG na své pobočce Praha 1 i tzv. panoramatický rentgen Planmeca Proline XC®, který zaručuje nejvyšší komfort při ošetření pacienta a zároveň ty nejkomplexnější informace. V jediném snímku dokáže zachytit celý rozsah chrupu a sousedících struktur a s tím spjaté poznatky o stavu zubů, možném výskytu zubních kazů apod. Snímky z tohoto panoramatického rentgenu navíc není nutno vyvolávat, k dispozici jsou okamžitě a je možné je pacientovi předat na USB nosiči či zaslat e-mailem.

Intraorální rentgen - všechny pobočky

Kromě toho je naše klinika Praha 1 vybavena také intraorálním rentgenem Planmeca Intra® a kliniky Praha 2 Mánesova, Praha 5 a Teplice inraorálními rentgeny Sirona, které zhotovují kvalitní snímky vybraných segmentů dutiny ústní přímo ve stomatologickém křesle v ordinaci. Tyto snímky jsou okamžitě převedeny na monitor počítače, který má stomatolog po ruce, a díky tomu je schopen mnohem rychleji a efektivněji odhalit jakékoliv možné abnormality či problémy.

Oba rentgeny vyhovují tzv. „zeleným“ standardům, na rozdíl od mnoha jiných přístrojů dostupných na českém trhu tak představují pro pacienta naprosto minimální dávku záření.

4 výhody rentgenu zubů

1. Odhalení defektů, které oko stomatologa jen stěží odhalí – Zkušenost zubního lékaře je jedna věc, jsou ale věci, které na pohled nebo na dotek nelze diagnostikovat. Naštěstí pomáhá všem zubařům radiodiagnostika.

2. Bezpolestná diagnostika – Rentgeny zubů jsou šetrnným způsobem, jak odhalit řadu problémů i v těch nejsložitěji dostupných místech dutiny ústní.

3. Nejmodernější dostupné technologie v oblasti – Stomatologie na klinice Mediestetik disponuje všemi dosud dostupnými stomatologickými rentgeny.  Nechybí u nás 3D rentgen rentgen, panoramatický rentgen i intraorální rentgeny.

4. Rychlost, efektivita, flexibilita – Snímky děláme na počkání a můžeme vám je uložit na USB nebo DVD nosiče.

Fotogalerie

Radiodiagnostika ve stomatologii | Klinika Mediestetik Radiodiagnostika ve stomatologii | Klinika Mediestetik

Video

Radiodiagnostika ve stomatologii | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Panoramatický OPG rentgen 650 Kč
  • Intraorální RVG rentgen 200 Kč
  • 3D RTG Orthophos SL 3D 1800 Kč

 

V případě, že se v potvrzeném termínu z jakéhokoliv důvodu nemůžete dostavit, informujte nás prosím o této skutečnosti minimálně 48 hodin před dohodnutou schůzkou. 

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Je možné u Vás zhotovit OPG snímek?

Dobrý den, ano možné to je. Na naší klinice disponujeme zařízením, které je zaměřené na OPG snímky. Díky OPG snímku má zubař kompletní přehled o Vaší dutině a může Vám tedy doporučit nejvhodnější možnou léčbu. 

Je možné u Vás zhotovit 3D snímek?

Dobrý den, ano možné to je. Na naší klinice Praha 2disponujeme zařízením, které zhotovuje jak OPG snímky tak 3D snímky. Díky OPG snímku má zubař kompletní přehled o Vaší dutině a může Vám tedy doporučit nejvhodnější možnou léčbu, díky 3D snímku si může udělat lékař lepší představu o stavu kostí, což je vhodné zejména při zavádění implantátů či chirurgické léčbě. 

Další dotazy

Další procedury