Modelace prsou

Každá žena je jiná a bez nadsázky platí, že co prsa, to originál. Ne každá žena je ovšem s prací přírody v tvarech prsou spojena. Od asymetrie, přes tubulární prsa, až po anomálie dvorců, ve všech těchto případech může pomoci plastická korekce – přesněji řečeno modelace prsou.

Co je to modelace prsou?

Modelace, neboli mastopexe, je, laicky řečeno, odebrání kožního nadbytku s posunem dvorce s bradavkou a zejména vnitřních tkání prsu směrem nahoru. Jedná se o zákrok vhodný jak pro vrozeně asymetrická / deformovaná prsa, tak při změnách po těhotenství a kojení nebo změně hmotnosti. Modelaci je zároveň možné provést v kombinacích – u velkých prsou společně se zmenšením, u menších se zvětšením.

Jak zákrok probíhá?

Jako první přichází na řadu předoperační vyšetření: laboratorní rozbor krve, EKG a sonografické vyšetření prsou, včetně zmapování pacientčiny samotné i její rodinné anamnézy. Zákrok probíhá v celkové anestezii. Následuje 1-2 dny hospitalizace (dle stavu) na klinice a po propuštění další dva týdny klidového režimu v domácí péči, bez kouření, sportovních i dalších zátěžových aktivit. Pooperační bolesti jsou tlumeny předepsanými analgetiky. Velice důležité je nošení elastické podprsenky po dobu 6 týdnů.

Pro koho a kdy je modelace vhodná?

Co se věku týče – modelace prsou se většinou neprovádí před dokončením vývoje, tedy před 16.-18. rokem života. Výjimkou jsou pouze závažné zdravotní komplikace. Horní věková hranice pak naopak není stanovena, podmínkou je pouze dobrá kvalita kůže a tkání jako takových.

Efekt zákroku

Modelace umožňuje výrazně upravit tvar prsou i společně s jejich velikostí, což s sebou ovšem přináší také jizvy na viditelnějších místech – kolem prsního dvorce, dolů do podprsní rýhy, případně v podprsní rýze (oproti zvětšení prsou, kdy je jizva skryta pod prsem, v podpaží nebo ve dvorci). Kromě pooperačních technik, jako jsou tlakové masáže a vylepování jizev, ale umíme tento negativní vedlejší projev dále řešit přímo na klinice Mediestetik, a to prostřednictvím laserových metod apod.

Proč modelace s Mediestetik?

Naši chirurgové mají k dispozici nejen nejmodernější technologie a materiály (dobře vstřebatelné nitě apod.), ale i cit a zkušenosti pro přirozené a estetické tvary. Zákroku předchází osobní konzultace, díky které si uděláte jasný přehled o tom, jaké možnosti modelace jsou realizovatelné u vašich prsou, a jaké techniky nebo jejich kombinaci pro vás lékař navrhuje.

Zvažujete modelaci prsou? Pro další informace nás kontaktujte na info@mediest.cz nebo na infolince: 242 242 242.

Ošetřující lékaři

Ivan Justan, | Klinika Mediestetik
Plastický chirurg

MUDr. Ivan Justan, Ph.D.

Fotogalerie

Modelace prsou | Klinika Mediestetik Modelace prsou | Klinika Mediestetik

Video

Modelace prsou | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Málá modelace prsou
    od 57 680 Kč
  • Střední modelace prsou 
    od 64 880 Kč
  • Velká modelace prsou
    od 74 480 Kč


Nově možnost pořídit i na splátky!
Více informací se dozvíte na recepci nebo na tel. +420 242 242 242

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Může modelace pomoci v případě zvětšených prsních dvorců?

Ano, společně pozdvihnutí kožní tkáně dochází téměř vždy k úpravám prsního dvorce, který se s poklesem prsou zvětšuje. Jizvy na bradavce jsou nepatrné a lze je zmírnit celou řadou metod, od kompresních masáží až po laser přímo na naší klinice.

Jsou po modelaci prsa citlivější, jako u zvětšení?

Je to tak, i u tohoto zákroku dochází ke zvýšení kožního čití, obvykle po dobu 2-3 týdnů pro přímou stimulaci a následně 3-4 týdny při pohybu. Jedná se ovšem o naprosto přirozený stav, který by měl kompletně vymizet nejpozději do 3 měsíců od zákroku.

Je výsledek modelace trvalý?

Dobrý den, to bohužel nelze zaručit. Chirurg se vždy snaží provést zákrok tak, aby se předcházelo opětovnému povisu. Nicméně u každého pacienta vstupuje do hry řada faktorů – od gravitace, životního stylu, genetické predispozice ke stárnutí až po životní vývoj (těhotenství apod.).

 

Další dotazy

Další procedury