Léčba zubního kazu

Každá lavina začíná pádem jediné vločky a to samé platí i ve stomatologii. Každý závažný problém zubů totiž začíná drobností – špatnou péčí o zuby, nadmírou bakterií, vznikem zubního kazu. A když se zubní kaz zanedbá, je rozděláno na další potíže. Infekce zubní dřeně, problémy s kořenovými kanálky, onemocnění parodontu… Každou drobnost je proto třeba řešit včas.

Co je zubní kaz?

Zubní kaz vzniká nesprávnou péčí o zuby, kdy v ústech zůstávají částečky potravy a vzniká tam zubní povlak (tzv. plak), tedy lepkavá vrstva na povrchu zubů skládající se převážně z mikrobů. Bakterie zde přítomné produkují kyselinu mléčnou a ta způsobuje demineralizaci zubní skloviny. Tím dochází ke spuštění kariózního procesu a vzniká zubní kaz.

Zubní kaz je onemocněním tvrdých tkání zubu, jehož projevem je poškození zubní skloviny a zuboviny. Zpočátku je často patrné jen mírné poškození, v pozdějších stadiích onemocnění už vznikají dutiny v zubních tkáních a další negativní projevy. Pokud s léčením zubního kazu nezačne co nejdříve, může mít za následek až ztrátu zubu. 

Jak se zubní kaz léčí?

Začínající povrchové zubní kazy v zubní sklovině je možno řešit neinvazivně, např. pomocí metody ICON®, která spočívá v remineralizaci zubní skloviny, tedy v posílení integrity zubu. Lékař při tomto ošetření nanáší na zub různé fluoridační pasty, které likvidují zubní kaz a zároveň posilují zub.

Pokud jde o pokročilejší zubní kaz, který už pronikl do zuboviny, metoda ICON®na něj už nepostačí a je potřeba přejít k léčení zásadnější povahy, které obnáší opracování kariózní dutiny a její následné zaplombování. Léčení zubního kazu je završeno pečlivým dobroušením výplně pro pacientovo pohodlí, jejím vyleštěním a nanesením preparátu, který obsahuje fluor.

4 důvody proč léčit zubní kaz

1. Včasné odhalení – Vzniká plíživě, šíří se ale rychle. Jak tedy poznat zubní kaz? Nejtypičtějším projevem je citlivost zubů: citlivost na teplé a studené nápoje, nebo velmi sladké potraviny, díry v zubech, tmavě hnědé až černé skvrny a bolesti.

Pokud některý z těchto symptomů máte, neváhejte a navštivte některého z našich stomatologů v Praze nebo v Teplicích, který vám pomůže přesně určit původ vašich problémů.

2. Šetrnné a rychlé odstranění kazu – Způsobů, jak se zbavit zubního kazu, je hned několik. Na klinice Mediestetik nabízíme řadu metod – od neinvazivních řešení začínajících povrchových kazů s pomocí metody ICON, až po odstranění hlubších kazů s šetrnným a zároveň efektivním opracováním zubní dutiny.

3. Zaplombování kvalitními a trvanlivými materiály – Po vyvrtání samozřejmě následuje zaplombování. Na klinice Mediestetik pracujeme se špičkovými výplňovými materiály, které upravuje dle situace buď stomatolog, nebo dokonce i 3D robotický systém CEREC, který umí vyrobit celou škálu typů výplní.

4. Záchrana chrupu bez větších invazivních zákroků – Zanedbaný zubní kaz může vést k řadě dalších, mnohem závažnějším stomatologickým problémům, jako jsou záněty zubní dřeně, onemocnění kořenových kanálků nebo paradontu. Není proto na co čekat. Jakmile zpozorujete první známky tohoto problému, vyhledejte stomatologa. Ty skutečně spolehlivé a zručné najdete hlavně na klinice Mediestetik.

Fotogalerie

Léčba zubního kazu | Klinika Mediestetik Léčba zubního kazu | Klinika Mediestetik

Video

Léčba zubního kazu | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Cena konzultace 500 Kč
  • Cena vstupního vyšetření 1 500 Kč
  • Léčba povrchového kazu od 1 870 Kč
  • Léčba středního kazu od 2 100 Kč
  • Léčba hlubokého kazu od 2 500 Kč
  • Rekonstrukce zubu od 2 500 Kč

V případě, že se v potvrzeném termínu z jakéhokoliv důvodu nemůžete dostavit, informujte nás prosím o této skutečnosti minimálně 48 hodin před dohodnutou schůzkou. 



Nově možnost pořídit i na splátky!
Více informací se dozvíte na recepci nebo na tel. +420 242 242 242

 

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Léčba zubních kazů

<p><span style="font-family:helvetica neue,helvetica,arial,sans-serif; font-size:14px"><span id="countdown"></span> Pouze do 31.10.2019</span></p> Objednat proceduru

Odpovídáme na vaše dotazy

Dobrý den, jak u vás léčíte kazy?

Na naší klinice nabízíme jak neinvazivní metodu léčby zubního kazu ICON, tak klasickou léčbu vyvrtáním a vyčištěním kazu.

Jak přesně probíhá vrtání kazu?

Léčba zubního kazu se provádí vyvrtáním kazu, vyčištěním zubu a vyplněním vzniklého prostoru fotokompozitní či keramickou výplní.

 

Dobrý den, zajímalo by mě, proč zubní kazy vznikají? Děkuji za odpověď.

Zubní kaz vzniká působením mikroorganismů na zubní sklovinu, kterou naleptávají a prostupují skrze ni. Je nutné kaz odstranit co nejdříve, protože je-li ponechán na zubu dál, postupuje hlouběji a může způsobit daleko vážnější stavy.

Další dotazy

Další procedury