Zubní implantáty

Chybí vám zub či zuby a chcete s tím něco dělat? Pokud vám v dásni zůstal zdravý kořen zubu, lze na něj umístit korunku, případně můstek. Pokud ovšem kořen chybí, je na místě nasadit zubní implantát.

Co je zubní implantát?

Zubní implantát je dnes už standardním řešením chybějících zubů. Je to fixní funkční náhrada zubu včetně kořenu, která na rozdíl od provizorních či snímatelných zubních náhrad umožňuje pacientovi ničím nekomplikovaný život.

Zubní implantát jako takový je titanový kořen, který se vsazuje do čelisti tak, jako v ní dříve seděl kořen zubu. Na tento titanový kořen následně nasedá keramická korunka. Dohromady tyto dvě části tvoří plně funkční zubní náhradu.

Jak probíhá implantace?

Klinika Mediestetik využívá pro aplikaci zubních implantátů moderního implantologického centra včetně ultrazvukového skalpelu, samotný proces implantace tak už dnes není pro pacienta nijak náročnou záležitostí.

Samotný proces implantace zubního implantátu probíhá nejčastěji ve třech fázích. Tou první je konzultace s lékařem a vypracování léčebného plánu, následuje faktická implantace a zhruba po dvou měsících i nasazení korunky.

Probíhá implantace v narkóze?

Nikoliv. Zavádění zubního implantátu probíhá stejně jako všechny stomatologické výkony na naší klinice v lokální anestezii. Používáme nicméně dvou až třífázovou aplikaci anestezie. Nejprve pokryjeme místo, které se chystáme ošetřovat, speciálním anestetickým sprejem, který je znecitliví a umožní nám aplikovat klasickou lokální anestezii bez jakéhokoliv nepohodlí pacienta. Pro pacienty, které návštěva stomatologa stresuje, nabízíme také tzv. analgosedaci, což v podstatě znamená, že je před ošetřením pacientovi podán speciální medikament, který ho uklidní a relaxuje. Pacient pak nejen necítí žádnou bolest, ale ani žádný stres.

Mohu mít zubní implantát i s paradontózou?

V zásadě ano. Paradontóza se ovšem nejprve musí vyléčit, pak je potřeba dostavět kost pomocí tzv. bone graftingu a posléze je možné nasadit implantát.

Máte zájem o více informací?

vyberte soubory
vybrat soubory

Fotogalerie

Zubní implantáty | Klinika Mediestetik Zubní implantáty | Klinika Mediestetik

Video

Zubní implantáty | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Cena konzultace 500 Kč
  • Implantát 13 000 Kč
  • Implantát Straumann od 20 000 Kč
  • Korunka na implantát 13 000 Kč
  • Rozšíření kosti od 10 000 Kč

Máte zájem o více informací?

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Dotaz: Dobrý den, máme syna, 18 let, má velký osobní problém s předníma jedničkama - syn má pocit, že jsou moc veliké o uvažuje o odstranění a nahrazení implantáty. Myslíte, že je to rozumné? Podotýkám, že má zuby krásné, silné a zdravé, aby se ten rozdíl ve výšce dvojek a jedniček snížil, má již nestavené dvojky a obroušené jedničky. Mohu Vám zaslat i foto, zde to nejde vložit. Děkuji Vám za zprávu jak to řešit.

Odpověď: V případě, že jsou zuby zcela zdravé, zavedení implantátů volíme jako poslední možnost řešení. Jestliže Váš syn není spokojen s estetickou stránkou zubů je zde možnost zhotovení korunek, tak aby přesně barevně i tvarově odpovídaly představám Vašeho syna.

 

Dotaz: Dobrý den, jak implantace probíhá?

Odpověď: Standardně se během první návštěvy zhotoví potřebné RTG a proběhne konzultace s jedním z našich implantologů. Během další návštěvy se již provádí implantace. Přibližně po 14ti dnech se vyndávají stehy a po třech měsících po implantaci se nasazuje keramická korunka na implantát.

Dotaz: Budu po dobu hojení dásně úplně bez zubu?

Odpověď: Nikoli, samozřejmě ihned po implantaci je možné nasadit provizorní korunku.

Další dotazy

Další procedury