Omlazení, korekce jizev a pigmentací lasery

Ať už se objeví po úrazu, nemoci či po chirurgickém zákroku, jizvy netěší nikoho. Vznikají narušením kůže, která se sice zacelí, ale zpravidla mívá odlišnou barvu a strukturu než okolní tkáň, čímž opticky vystupuje a ruší integritu pokožky. To samé dělají i hnědavé flíčky shluklého melaninu, tedy pigmentové skvrny, vznikající nejčastěji působením UV záření. Jak si s nimi účinně poradit? Laserem.

Odstranění jizev laserem

Frakční laser nejefektivněji řeší všechny nežádoucí projevy na reliéfu pokožky, mezi něž kromě jizev patří například i strie nebo vrásky. Tepelně stimuluje tkáň, čímž vyvolává smrštění jizvy a vyrovnání nerovností pokožky, aniž by narušoval její svrchní vrstvu. Proto je ošetření pomocí něj rychlé, nebolestivé a není po něm třeba žádná rekonvalescence.

Starší či hlubší jizvy lze odstranit spíše pomocí resurfacingového laseru či jeho kombinací. Působením laseru dochází k tepelnému narušení svrchní vrstvy pokožky a následně k její regeneraci, čímž lze korigovat například i jizvy a dolíčky po akné. Indikace ošetření se samozřejmě případ od případu liší a pouze lékař je schopen stanovit nejpřesnější léčebný plán pro každého pacienta individuálně.

Odstranění pigmentace laserem

Právě laserová ošetření patří mezi nejefektivnější metody odstranění nežádoucí pigmentace. Ať už pomocí frakčního ablativního laseru, cévního laseru nebo jejich kombinací je možné dosáhnout úplného vymizení nechtěné pigmentace a pigmentových skvrn.

Resurfacingový laser kompletně obnovuje svrchní vrstvu pokožky. Tu stávající s nežádoucím pigmentem proto po ošetření nahradí zcela nová vrstva bez pigmentu. Kromě pigmentových skvrn se tento typ laseru specializuje také na odstraňování nechtěných útvarů na kožním povrchu, jako jsou pihy, bradavice, výrůstky, fibromy, papilomy apod. Skvělých výsledků dosahuje také při odstraňování jizev po akné.

Cévní laser oproti tomu svrchní vrstvu pokožky nijak nenarušuje. Lze pomocí něj řešit pigmentové, sluneční i stařecké skvrny a výborný je rovněž při léčbě akné.

Které oblasti si mohu nechat ošetřit?

Medicínskými lasery lze ošetřit jakoukoliv obličejovou oblast, která vás trápí, k tomu i krk či dekolt a takřka jakoukoliv tělesnou partii.

Efekt laserového ošetření

Všechny laserové korekce nežádoucích estetických projevů na kůži jsou ambulantní. Prováděny jsou nejčastěji v lokální anestezii, byť to není pravidlem, a hotové jsou zpravidla během několika minut. Není po nich povětšinou potřeba žádné omezení, ani žádná rekonvalescence. Během pár dní se pokožka zcela normalizuje a efekt ošetření se dále rozvíjí zhruba v rozmezí tří týdnů.

Ablativní vs. neablativní laser

Jestli vás typy laserů matou, nemusí. Ten nejvhodnější vám beztak nejlépe doporučí odborník. Jedno z nejdůležitějších dělení je nicméně na lasery neablativní a ablativní. Neablativní laser kůži léčí, aniž by ji narušoval. Účinně ji prohřívá a stimuluje k vyšší produkci kolagenu, který ji pak zpružňuje a vypíná zevnitř, nejčastěji se proto využívá např. při tzv. laserovém peelingu.

Opakem neablativního laseru je laser ablativní. Ten už svrchní vrstvu pokožky narušuje, tím ovšem vyvolává její celkovou obnovu, a to rychle a účinně. Asi tím nejznámějším ablativním laserem na trhu je právě resurfacingový laser, který se používá při resurfacingu pokožky, případně při odstraňování nežádoucích útvarů na kůži.

 

Fotogalerie

Omlazení, korekce jizev a pigmentací lasery | Klinika Mediestetik Omlazení, korekce jizev a pigmentací lasery | Klinika Mediestetik

Video

Omlazení, korekce jizev a pigmentací lasery | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Cena konzultace 500 Kč, v případě 
    ošetření se konzultace neplatí.
  • Resurfacing obličeje laserem 10 000 Kč
  • Omlazení obličeje cévním laserem 8 000 Kč
  • Odstranění pigmentací laserem od 1 250 Kč

 

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lze jizvy po akné řešit plazmaliftingem. Předem děkuji za odpověď.

Metod jak odstranit jizvy po akné nabízíme na naší klinice hned několik. Jednou z možných metod je resurfacingový laser, který  je vhodný k odstranění celé škály nežádoucích projevů na kožním povrchu. Kromě jizev po akné odstraňuje také výrůstky, znaménka, pihy či bradavice. Mezi hlavní výhody tohoto laseru patří přesnost zákroku a rychlé hojení nezanechávající téměř žádné stopy. Co se týče ošetření plazmou, standardně lze i touto cestou jizvy odstraňovat. V takovém případě však záleží na konkrétním typu a stáří jizvy. Velmi často se však laserové metody právě s ošetření Vaší vlastní plazmou kombinují.

Dobrý den, mám dvě jizvičky po neštovicích na čele, mám je od dětství a čím dál víc mi vadí. Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné je nějak odstranit.

Jizvičky po neštovicích lze řešit velice efektivně laserem, který bodovitě zasáhne požadovaný útvar a odstraní jej zároveň se stimulací kolagenu v místě ošetření. Proces hojení je z tohoto důvodu výrazně zkrácen a po ošetření nezůstávají téměř žádné stopy.

Dobrý den, prosím existuje nějaká metoda, která odstraní jizvy na obličeji, co není vystouplá?

Odpověď: Pro odstraňování nejrůznějších estetických problémů reliéfního povrchu pokožky frakční neablativní laser, pomocí nějž je možno řešit vše od vrásek až po jizvy a strie. Frakční laser stimuluje buňky, které jsou odpovědné za produkci kolagenu, výborných výsledků tedy dosahuje také při rejuvenaci pokožky.

Další dotazy

Další procedury