Odstranění jizev a strií frakčním laserem

Trápí vás výrazné jizvy nebo strie? Ty první nejčastěji vznikají vnějším narušením kůže, ty druhé zase popraskáním elastických vláken pod povrchem kůže, když se ta extrémně napíná (např. při těhotenství, výraznému nárůstu váhy nebo u mužů při posilování), a příjemné nejsou ani jedna. Pro obě naštěstí existuje řešení.

Co je Fraxel®?

Fraxel® je frakční neablativní laser, který efektivně řeší všechny nežádoucí projevy na reliéfu pokožky (mezi něž patří zejména jizvy a strie), aniž by kůži jakkoliv narušoval. Tepelně stimuluje kožní tkáň, čímž vyvolává smrštění jizvy nebo strie a vyrovnání nerovností pokožky okolo ní, čímž dochází k viditelnému odstranění strií nebo odstranění jizev. Ošetření pomocí tohoto laseru je rychlé, nebolestivé a není po něm třeba žádná rekonvalescence. Kromě toho paprsky laseru také pronikají do věkem povolených kolagenových vláken v kůži a stimulují je k větší pevnosti a pružnosti, což normalizuje zdravý a svěží vzhled pokožky.

Které oblasti si mohu nechat ošetřit?

Jizvy se mohou vyskytnout (a korigovat touto metodou) kdekoliv po těle. Strie se nejčastěji vyskytují na břichu, stehnech, hýždích či u mužů například na rukou a ramenou, nejčastěji kvůli posilování. Všude tam je možné laserové ošetření uplatnit.

Efekt ošetření

Příznivé změny v kůži jsou nastartovány bezprostředně po ošetření a během zhruba 28 dní, které pokožka potřebuje ke své pravidelné a přirozené odměně, nastává jeho maximální viditelný efekt. Opakování ošetření, případně jeho počet závisí na stavu pokožky a typu problému, který pacienta trápí, vždy jej proto stanovuje lékař individuálně.

Je laser Fraxel® vhodný i pro korekci starých jizev či strií?

Čím mladší jsou ošetřované jizvy či strie, tím lépe a hlavně rychleji je lze vyřešit, proto je každému pacientovi doporučováno vyhledat lékaře co nejdříve poté, co se nežádoucí útvar na kůži objeví. Ani v případě starších jizev a strií však není vše ztraceno, nejčastěji se v těchto případech ovšem doporučuje ošetření kombinovat ještě s jinými metodami, ať už jde o jiný typ laseru či o některou z manuálních technik. Plán léčby lékař samozřejmě vždy vytváří každému pacientovi na míru. 

4 výhody odstranění jizev

1. Estetický efekt – Jizvy a strie se nikdy nedají zcela odstranit, jedná se o zhojení rány či defektu, které je již neměnné. Díky ošetření frakčním laserem je však možné tzv. odstranit jizvy, odstranit strie, kdy vlivem laserového paprsku dochází ke kontrakci kožních struktur a tím se jizva či strie stává neznatelnou.

2. Funkční efekt – Odstranění jizev a strií má i funkční efekt. Díky posílení a stažení podkožních struktur se pokožka stává pevnější a nedochází k dalšímu rozšiřování jizev či strií. Toto se týká i jizev keloidních.

3. Rychlost – Odstranění jizev a strií laserem je rychlý ambulantní zákrok, jedno sezení trvá 10-30 minut dle rozsahu ošetřované oblasti. Ošetření je třeba opakovat dle doporučení lékaře.

4. Bezpečné ošetření – Klinika Mediestetik v Praze používá pro odstranění jizev a strií pouze ověřené a renomované přístroje Fraxel DUO. Jedná se o americké přístroje, které podléhají přísné certifikaci. Ošetření na klinice Mediestetik je tak zcela bezpečné.

Fotogalerie

Odstranění jizev a strií frakčním laserem | Klinika Mediestetik Odstranění jizev a strií frakčním laserem | Klinika Mediestetik

Video

Odstranění jizev a strií frakčním laserem | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Cena konzultace 500 Kč, v případě 
    ošetření se konzultace neplatí.
  • Ošetření dekoltu 7 000 Kč
  • Ošetření hřbetů rukou 3 800 Kč
  • Ošetření strií a jizev 1 250 Kč / 5 cm2

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Dobrý den, trápí mě již několik let strie na hýždích. Dají se nějak odstranit?

Pro odstraňování nejrůznějších estetických problémů reliéfního povrchu pokožky používáme na naší klinice frakční neablativní laser Fraxel®, pomocí nějž je možno řešit vše od vrásek až po jizvy a strie.

Pěkný den, chtěla bych se zeptat, jak laser na odstraňování strií funguje?

Neablativní laser Fraxel® stimuluje buňky, které jsou odpovědné za produkci kolagenu, výborných výsledků tedy dosahuje při rejuvenaci pokožky, zejména při odstraňování jizev, či strií.

Dobrý den, prosím existuje nějaká metoda, která odstraní jizvy na obličeji, co není vystouplá?

Pro odstraňování nejrůznějších estetických problémů reliéfního povrchu pokožky frakční neablativní laser Fraxel®, pomocí nějž je možno řešit vše od vrásek až po jizvy a strie. Fraxel® stimuluje buňky, které jsou odpovědné za produkci kolagenu, výborných výsledků tedy dosahuje také při rejuvenaci pokožky.

Pěkný den, chtěla bych se zeptat, jak laser na odstraňování strií funguje?

Neablativní laser Fraxel® stimuluje buňky, které jsou odpovědné za produkci kolagenu, výborných výsledků tedy dosahuje při rejuvenaci pokožky, zejména při odstraňování jizev, či strií.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kolik sezení bude potřeba při odstranění strií na prsou?

Počet ošetření je vždy odvislý od aktuálního stavu strií. Přesný počet ošetření Vám může sdělit až lékař, během osobní konzultace. 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lze jizvy po akné řešit plazmaliftingem. Předem děkuji za odpověď.

Metod jak odstranit jizvy po akné nabízíme na naší klinice hned několik. Jednou z možných metod je resurfacingový laser CO2, který  je vhodný k odstranění celé škály nežádoucích projevů na kožním povrchu. Kromě jizev po akné odstraňuje také výrůstky, znaménka, pihy či bradavice. Mezi hlavní výhody tohoto laseru patří přesnost zákroku a rychlé hojení nezanechávající téměř žádné stopy. Co se týče ošetření plazmou, standardně lze i touto cestou jizvy odstraňovat. V takovém případě však záleží na konkrétním typu a stáří jizvy. Velmi často se však laserové metody právě s ošetření Vaší vlastní plazmou kombinují.

Dobrý den, mám dvě jizvičky po neštovicích na čele, mám je od dětství a čím dál víc mi vadí. Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné je nějak odstranit.

Jizvičky po neštovicích lze řešit velice efektivně laserem CO2, který bodovitě zasáhne požadovaný útvar a odstraní jej zároveň se stimulací kolagenu v místě ošetření. Proces hojení je z tohoto důvodu výrazně zkrácen a po ošetření nezůstávají téměř žádné stopy.

Dobrý den, prosím existuje nějaká metoda, která odstraní jizvy na obličeji, co není vystouplá?

Pro odstraňování nejrůznějších estetických problémů reliéfního povrchu pokožky frakční neablativní laser Fraxel®, pomocí nějž je možno řešit vše od vrásek až po jizvy a strie. Fraxel® stimuluje buňky, které jsou odpovědné za produkci kolagenu, výborných výsledků tedy dosahuje také při rejuvenaci pokožky.

Další dotazy

Další procedury