Liposukce

Snažíte se cvičit, jíst zdravě, ale v některých místech na těle se tuku prostě nemůžete zbavit? Máme pro vás dobrou zprávu! Pomoct vám může liposukce, jeden z nejvyhledávanějších zákroků v plastické a estetické chirurgii.

Co je to liposukce?

Liposukce, neboli odsátí tuku, je chirurgický výkon, při kterém dochází ke snížení podkožní tukové vrstvy na místech, kde dochází k jeho nadměrnému ukládání. Je nutno dodat, že liposukce není metodou, která snižuje nadváhu, ale pouze koriguje problematické oblasti. Během jednoho ošetření je možné odsát až 2 000-3 000 ml, vždy ale záleží na celkové hmotnosti jedince. Všeobecně je liposukce vhodná pro lidi se stabilní váhou.

Jaké oblasti mohou být operovány?

Liposukce je nejčastěji prováděna na místech, kde dochází k výraznějšímu hromadění tuku. Bývá to stěna břišní včetně boků, dolní končetiny, záda, ale také paže a podbradek. Výběr oblasti vždy vychází z osobní konzultace s plastickým chirurgem.

Jak probíhá liposukce?

Hlavním principem liposukce je odsátí tuku. Zákrok je prováděn v celkovém nebo lokálním znecitlivění. Jizvičky po operaci jsou malé, obvykle 5-10 mm dlouhé. Nejdříve se pomocí kanyly vpraví tumescenční roztok a poté se tuk v dané oblasti odsaje. Po skončení liposukce jsou operační rány zašity vstřebatelným stehem, pacient tak nemusí na vytažení stehů.

Efekt zákroku

Efekt zákroku je možno hodnotit až po několika měsících, kdy je operovaná zóna už zcela bez otoků. Po operaci je nutné nosit kompresní prádlo, a to po dobu šesti týdnů. Tento krok je zásadní pro co možná nejlepší výsledek. Dalším velice důležitým momentem v pooperační péči je lymfodrenáž. 

Proč právě klinika Mediestetik?

Díky detailním konzultacím, profesionální péči operatéra a celého týmu, i nejmodernějším operačním postupům a vybavení budete mít jistotu, že jdete do zákroku s maximem dostupných informací, jistotou a klidem. Věděli jste například, že jako jedni z mála v ČR (i v Evropě) disponujeme operačním sálem vyrobeným ze speciálního antibakteriálního skla a že naši pacienti jsou pod stálým dohledem anesteziologa, včetně nočního dozoru?

Pro další informace o liposukci nás neváhejte kontaktovat na info@mediest.cz nebo na telefonním čísle: +420 242 242 242. Objednejte se nyní. 

Ošetřující lékaři

Lucie Fialová | Klinika Mediestetik
Plastický chirurg

MUDr. Lucie Fialová

Fotogalerie

Liposukce | Klinika Mediestetik Liposukce | Klinika Mediestetik

Video

Liposukce | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Malá oblast (obličej, krk, podbradek, korekce asymetrie)
    od 15 000 Kč
  • Střední oblast (liposukce paží, liposukce prsou, liposukce lýtek apod.)
    od 25 000 Kč
  • Velká oblast (liposukce břicha, liposukce boků, liposukce zevních stehen apod.)
    od 30 000 Kč

Cena zákroku je individuálně stanovena dle počtu ošetřovaných oblastí na konzultaci s plastickým chirurgem.


 

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Další dotazy

Další procedury