Redukce prsou – zmenšení prsou

Patříte k ženám, které si od plastiky prsou neslibují nárůst, ale naopak úbytky? Velká prsa vás nejen omezují v každodenních aktivitách, ale začínají způsobovat i zdravotní problémy s bolestí zad a křečí páteře? Nebo vás k redukci v oblasti hrudníku přivedli zásadní a radostné, i když náročné, životní události, jako jsou porod, péče o potomky nebo výrazné zhubnutí? Důvodů může být mnoho, jistota je ale jen jedna – při zmenšení prsou rozhodně najdete podporu a plnou péči na klinice Mediestetik.

Jak se liší zmenšení od modelace prsou?

Ne nijak výrazně! S přebytkem kůže se navíc dle potřeby ubírá i část mléčné žlázy a tukové tkáně. Prsa jsou tedy stejně jako u modelace pozdvižena, vytvarována a zároveň dochází ke zmenšení velikosti.

Jak zákrok probíhá?

Vždy začneme od konzultace a předoperačního vyšetření: laboratorní rozbor krve, EKG a sonografické vyšetření prsou, včetně zmapování pacientčiny samotné i její rodinné anamnézy. Zákrok v plné anestezii standardně trvá okolo 2,5 hod. Následuje 1-2 dny hospitalizace na klinice a po propuštění další dva týdny klidového režimu v domácí péči bez kouření a sportovních i dalších zátěžových aktivit. Zhruba dva až tři dny po zákroku budete pravděpodobně pociťovat mírné až střední bolesti, které lze na základě doporučení tlumit předepsanými analgetiky. Elastickou podprsenku je pak třeba nosit dalších 4-6 týdnů.

Pro koho a kdy je modelace vhodná?

Praxí u modelace, včetně zmenšení, je neprovádět zákrok před dokončením vývoje, tedy před 16.-18. rokem života. Výjimkou jsou pouze závažné zdravotní komplikace. Horní věková hranice pak naopak není stanovena, zdravotní stav ovšem musí umožňovat anestezii. Modelace se také doporučuje po absolvování porodů a kojení, jednoduše z důvodu předejití nutnosti opakování zákroku.

Efekt zákroku

Z rukou zkušeného chirurga lze s redukcí, stejně jako u modelace, dosáhnout velmi pěkných estetických výsledků . Zároveň tu ale také platí společný rys – tedy vznik jizev, kolem prsního dvorce, dolů do podprsní rýhy, případně v podprsní rýze. Kromě pooperačních technik, jako jsou tlakové masáže a krytí jizev silikonovými náplastmi, umíme tento negativní vedlejší projev dále řešit přímo na klinice Mediestetik řadou metod, včetně laserového ošetření. Je také třeba počítat s tím, že v počáteční fázi budou zmenšená prsa působit paradoxně výrazněji a proti předoperačnímu stavu i výše na hrudníku, konečný tvar a velikost se ale postupně ustálí.

Proč zmenšovat s Mediestetik?

Protože naši chirurgové mají s mastopexí včetně redukce bohaté zkušenosti, díky kterým se můžete spolehnout na estetický, přirozený, pohodlný výsledek. Špičkové technologie a materiály (vstřebatelné nitě apod.) jsou pro nás na chirurgických sálech samozřejmostí. Zákroku předchází nezávazná konzultace, díky které si uděláte jasný přehled o tom, jaké možnosti modelace jsou realizovatelné u vašich prsou, a jaké techniky nebo jejich kombinaci pro vás lékař navrhuje.

Chcete menší prsa, která vás nebudou omezovat?  Pro další informace nás kontaktujte na info@mediest.cz nebo na infolince: 242 242 242.

Ošetřující lékaři

Ivan Justan, | Klinika Mediestetik
Plastický chirurg

MUDr. Ivan Justan, Ph.D.

Fotogalerie

Redukce prsou – zmenšení prsou | Klinika Mediestetik Redukce prsou – zmenšení prsou | Klinika Mediestetik

Video

Redukce prsou – zmenšení prsou | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Malá redukce prsou (do 100 g)
    od 74 480 Kč
  • Střední redukce prsou (do 500 g)
    od 82 880 Kč
  • Velká redukce prsou (nad 500 g)
    od 87 880 Kč


Nově možnost pořídit i na splátky!
Více informací se dozvíte na recepci nebo na tel. +420 242 242 242

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Další dotazy

Další procedury