Regenera Activa – omlazení autologními kmenovými buňkami

Estetická medicína přináší stále nové a dokonalejší způsoby pro regeneraci pokožky a její omlazení. Díky estetickým inovacím je tak možné nacházet stále nové a efektivnější způsoby boje proti stárnutí pokožky, ztrátě vlasů i dalším estetickým a zdravotním problémům. Aktuálním trendem je využívání biotechnologií a kmenových buněk, které jsou tělu vlastní a dokáží nastartovat masivní proces regenerace. Díky systému Regenera Activa, který na český trh přinesla klinika Mediestetik jako první, máte možnost využít tuto terapii i vy!

Co je ošetření kmenovými buňkami Regenera Activa?

Omlazení autologními stromálními kmenovými buňkami Regenera Activa je speciálně navržený systém, který používá transplantaci autologních buněk, které jsou vlastní tělu pacienta. Ošetření spouští procesy regenerace a obnovy tkání. Nachází uplatnění v různých oborech medicíny, jako je estetická dermatologie, trichologie, plastická chirurgie, ortopedie, orální a maxilofaciální chirurgie atd. Zákrok je certifikovaný evropskou značkou CE, PMDA Japan a americkým úřadem pro léčiva FDA. Ošetření probíhá jednorázově, kdy pacient je sám sobě dárcem i příjemcem těchto zázračných kmenových buněk. Zároveň je možné ošetření opakovat jednou za 2-3 roky v rámci udržovací terapie.

Které oblasti si mohu nechat ošetřit?

Ošetření kmenovými buňkami Regenera Activa je miniinvazivní technika vhodná pro kteroukoliv obličejovou oblast či vlasovou pokožku hlavy, i případné další části těla dle indikace lékaře. Buněčná suspenze je vyrobena patentovaným postupem v přístroji Regenera Activa a následně po zředění fyziologickým roztokem se mezoterapeutickou cestou (za pomocí tenké jehličky) aplikuje zpět do pokožky.

Efekt ošetření Regenera Activa

První výsledky ošetření Regenera Activa se dostavují již po jediném ošetření, a to během 8-15 dne, kdy je možné pozorovat první viditelné změny. Doba rekonvalescence je minimální, hlavní výsledky se dostavují a narůstají dalších 6 měsíců od ošetření.  

Regenera Activa je bezpečná a účinná technika boje proti alopecii a pro omlazení pokožky. Jde o zcela přirozenou techniků bez jakýchkoliv přídatných látek či chemických aktivátorů. V případě tohoto ošetření stejně jako v případě ošetření RegenPlazma se používá výhradně tělu vlastní materiál. Ošetření zlepšuje stav a kvality pokožky, vyživuje vlasové cibulky, má za následek větší hustotu vlasů a stimuluje růst nových vlasových folikulů.

Jak zákrok Regenera Activa probíhá?

Zákrok Regenera Activa je miniinvazivní, dochází k odběru malých kousků tkáně (cca 3 mm) z oblasti vlasové části zátylku hlavy (jde o oblast nejméně náchylnou k androgenní alopecii). Odběr tkáňového štěpu se provádí v lokální anestezii, je tedy zcela bezbolestné a jeho malá velikost zajišťuje rychlé zhojení. Odebrané vzorky tkáně jsou následně upraveny za pomoci patentovaného systému, který připraví blahodárnou buněčnou suspenzi bohatou na kmenové buňky a růstové faktory, která se pacientovi ihned aplikuje zpět do ošetřované oblasti. Jednoduchost a efektivita zákroku pacienta nikterak neomezuje v jeho každodenních aktivitách. 

Androgenní alopecie

Zvláštní indikací je užití ošetření Regenera Activa je léčba androgenní alopecie, což je vůbec nejčastější příčina vypadávání vlasů a vyskytuje se u 70 % mužů a 40 % žen v různých fázích života. Dle prováděných studií je hlavní vyvolávajícím faktorem androgenetické alopecie mužský pohlavní hormon (androgen), který se vyskytuje jak u mužů, tak u žen. Androgeny hraní zásadní roli ve vývoji mužů od narození až po dospívání, kdy jsou zodpovědné regulaci činnosti mazových žláz, potních žláz, libida, růst vousů i ochlupení. Na druhou stranu však rozvoj alopecie souvisí s citlivostí vlasových folikulů na hladinu androgenů. U žen stojí za příčinami androgenní alopecie zejména narušení rovnováhy mezi ženskými a mužskými pohlavními hormony.
Tento hormon způsobuje, že vlasy jsou postupně slabší a tenčí, což je vůbec první příznakem počínající plešatosti, současně se pod jeho vlivem výrazně zkracuje životní cyklus vlasu, který roste pomaleji a je kratší a vlasové folikuly se zmenšují.

Zákrok provádíme na naší klinice v Praze a to na adrese Mánesova 36, Praha 2 nebo Senovážné náměstí 23, Praha 1. Kde na úvodní konzultaci získáte všechny potřebné informace o tomto unikátním ošetření.

Fotogalerie

Regenera Activa – omlazení autologními kmenovými buňkami | Klinika Mediestetik Regenera Activa – omlazení autologními kmenovými buňkami | Klinika Mediestetik

Video

Regenera Activa – omlazení autologními kmenovými buňkami | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Ošetření Regenera Activa
    40 000 Kč


Nově možnost pořídit i na splátky!
Více informací se dozvíte na recepci nebo na tel. +420 242 242 242

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

V čem spočívá princip ošetření Regenera?

Regenera Activa je patentovaný postup a technologie, který využívá k omlazení autologní kmenové buňky. 

Jaká jsou rizika ošetření Regenera Activa?

Rizika u tohoto ošetření jsou minimální, stejně jako u ošeření RegenPlzama se jedná o tělu vlastní materiál. Není tak riziko nežádoucí rekace na tělu cizorodou látku. 

Další dotazy

Další procedury