Dentální hygiena prováděná lékařem

V prevenci je síla. Navštěvovat svého stomatologa dvakrát ročně by měl každý z nás, aby se jakýkoliv zubní problém mohl odhalit včas. Kromě klasické kontroly bychom zároveň měli vyhledávat i dentální hygienu. Ta totiž k dlouhodobému zdraví chrupu velmi výrazně přispívá.

Co je dentální hygiena?

Jde o profesionální ordinační čištění zubů prováděné lékařem, které probíhá ve čtyřech fázích. Nejprve lékař pomocí ultrazvuku odstraní tvrdé usazeniny na povrchu zubů i v mezizubním prostoru, tzv. zubní kámen. Následně pomocí tzv. pískování, tedy působením proudu vzduchu s drobnými částicemi speciálního prášku, odstraní měkké usazeniny na zubech, tj. zubní plak. Pak jsou zuby leštěny a zubní sklovina je na závěr posílena fluoridovou pastou.

Efekt dentální hygieny

Efekt dentální hygieny je viditelný okamžitě. Zuby jsou čisté, na pohled světlejší a na pohmat hladší. Žádná speciální omezení po dentální hygieně nutná nejsou, pouze se doporučuje dva až tři dny dodržovat tzv. bílou dietu, tedy vyhnout se potravinám, které výrazně barví zuby, jako například kávě nebo červenému vínu.

Jak dlouho po dentální hygieně vydrží zuby čisté, bez plaku a zubního kamene, je zcela individuální a záleží to na životním stylu člověka, na jeho genetických dispozicích a zejména na jeho péči o ústní dutinu.

Proč je třeba dentální hygienu pravidelně opakovat?

K zanášení zubů plakem a ke tvorbě zubního kamene dochází přirozeně, u někoho rychle, u jiného pomaleji, a proto se doporučuje v zájmu komplexní péče o ústní dutinu kromě preventivních stomatologických prohlídek absolvovat jednou za půl roku také dentální hygienu. Snižuje se tím riziko výskytu zubního kazu, vzniku onemocnění parodontu i jiných problémů zubů.

Máte zájem o více informací?

vyberte soubory
vybrat soubory

Fotogalerie

Dentální hygiena prováděná lékařem | Klinika Mediestetik Dentální hygiena prováděná lékařem | Klinika Mediestetik

Video

Dentální hygiena prováděná lékařem | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Cena konzultace 500 Kč
  • Dentální hygiena prováděná lékařem 1 500 Kč

Máte zájem o více informací?

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Dobrý den, můžu se zeptat, jak dentální hygiena probíhá? Děkuji.

Dentální hygiena je profesionální čištění zubů, které u nás na klínce provádí výhradně lékař. Během ní Vás lékař za pomoci pískování, tzv. Air flow zbaví zubního plaku a pomocí ultrazvuku zubního kamene. Následně se na zuby nanáší fluoridační pasta pro posílení zubní skloviny. Zuby jsou po tomto ošetření čisté, bělejší a zdravější.

Hezký den přeji. Je v rámci prevence vhodné podstupovat dentální hygienu pravidelně?

Dentální hygiena pomáhá předcházet zubnímu kazu, a proto ji doporučujeme zařadit do Vaší běžné péče o chrup a absolvovat ji stejně jako preventivní prohlídku 2 x ročně.

Dobrý den. Je po tomto ošetření nějaké omezení?

Po dentální hygieně neplatí žádná omezení, pouze se doporučuje dva až tři dny dodržovat tzv. bílou dietu, tedy vyhnout se potravinám, které výrazně barví zuby, jako například kávě nebo červenému vínu.

Další dotazy

Další procedury