Periorální vrásky – aneb rýhy smíchu i mimických zlozvyků

Periorální vrásky – aneb rýhy smíchu i mimických zlozvyků

Vrásky z lásky” v tomto případě opravdu neplatí, ty hledejte spíše okolo očí nebo na čele. Rýhy v pokožce okolo rtů mají opačnou genezi – k jejich vzniku výrazně přispívají pro nás pozitivní, i když často nepříliš zdravé prožitky a emoce. Co nám tedy kreslí vrásky okolo úst a jak tenhle proces zpomalit, nebo zcela zvrátit? Poradíme vám!

Místo častého pohybu = zvýšený výskyt vrásek – tato rovnice platí pro okolí úst beze zbytku, a proto se právě v této oblasti objevují obličejové vrásky nejdříve. Přihlásí se poprvé mezi 30.–40. rokem, věk tu ale zdaleka není tím jediným a rozhodujícím faktorem. Zásadní roli hraje výrazná a častá miminka úst. A tudíž periorálním vráskám především„svědčí”:

  1. Kouření
  2. Nevědomé, ale časté grimasy mezi než patří kousání rtu - neboli zlozvyky

Co s tím?

Řešení je v tomto případě nasnadě, i když rozhodně není jednoduché (zbavit se zlozvyku). Nabízí se ale i mnohem snazší a příjemnější možnost, jak vráskám okolo úst předejít, nebo je zmírnit. Dokonce Vám za ni poděkuje i Vaše psychika – jedná se totiž o obličejovou jógu/gymnastiku, při které procvičíte svaly obličeje a zároveň i zrelaxujete. Základním tajemstvím úspěchu je pravidelnost. Vytvořte si vlastní malou sadu cviků ( jako například nafukování ústní dutiny s tlačením vzduchu zevnitř směrem ven ke rtům a následné uvolňování) a opakujte je v několika sadách, třeba večer v posteli před usnutím.

A když je na jógu pozdě…

Vrásky se Vám již změnily v rýhy, které se prohlubují a prohlubují? Nepropadejte panice, i tato situace má řešení – bez výrazných zákroků a omezení. Současná estetická dermatologie nabízí celou řadou procedur, které si umí s periorálními vráskami všeho druhu a hloubky poradit. Na nosoretní či bradové rýhy nejvíce platí dermální výplně nebo niťový lifting. V případě jemnějších koutkových či nadretních vrásek dokáže pomoci laserová terapie, například neablativní peelingový laser Palomar nebo lifting Thermage.

Pokud se nacházíte ve fázi, kdy cíleně omezujete výrazy v obličeji, a bojíte se, že Vám vrásky vytvářejí samy o sobě grimasy, pak není na co čekat. Dermatologické oddělení kliniky Mediestetik Vám pomůže se vrásek okolí úst zbavit – rychle, s minimální nutností rekonvalescence a hlavně: efektivně a zároveň přirozeně!

Stačí se objednat na konzultaci – +420 242 242 242 nebo info@mediest.cz.

 

Související články:

#dermatologie # vrásky # periorální vrásky # dermální výplně # lifting # nitě

Kontaktujte nás

vyberte soubory