Dotazy

Dotazy

Dobry den, chtěla bych se zeptat, jestli by se dal u Vás řešit můj problém se zuby. Mam můstek na předních šesti zubech kvůli chybějícím dvojkám (nemela jsem založené druhé zuby). Můstek mam asi devět let, od začátku mi spatně těsnila jedna trojka. Dostávalo se mi pod ni jídlo. Ted jsem zjistila, že jsem pravděpodobně o tu trojku přišla (protáhnu pod ni dentální nit). Dnes jsem to konzultovala s moji zubařkou. Oprava zubu a novy můstek by pravděpodobně trvalo jeden měsíc s tím, že bych deset dni byla bez dvou předních zubu, což mě trochu děsí. Můžete mi prosím napsat, jak u Vás trvá odstranění starého můstku, oprava zubu a novy můstek.

Náš lékař Vám před samotným sejmutím Vašeho stávající můstku, zhotoví můstek provizorní. Poté sejme stávající můstek a postupně ošetří zub. Z pravidla je zub ošetřen v jedné až dvou návštěvách, vzhledem k jeho aktuálnímu stavu. Po každém ošetření se Vám na místo starého můstku aplikuje jeho provizorní náhrada, a tedy zde nedochází k prodlevě, kdy byste byla naprosto bez zubů. Zhotovení poté finálního můstku trvá přibližně 10 – 14 dnů.

Dotaz: Budu po dobu hojení dásně úplně bez zubu?

Odpověď: Nikoli, samozřejmě ihned po implantaci je možné nasadit provizorní korunku.

Dotaz: Dobrý den, jak implantace probíhá?

Odpověď: Standardně se během první návštěvy zhotoví potřebné RTG a proběhne konzultace s jedním z našich implantologů. Během další návštěvy se již provádí implantace. Přibližně po 14ti dnech se vyndávají stehy a po třech měsících po implantaci se nasazuje keramická korunka na zubní implantát.

Dotaz: Dobrý den, máme syna, 18 let, má velký osobní problém s předníma jedničkama - syn má pocit, že jsou moc veliké o uvažuje o odstranění a nahrazení implantáty. Myslíte, že je to rozumné? Podotýkám, že má zuby krásné, silné a zdravé, aby se ten rozdíl ve výšce dvojek a jedniček snížil, má již nestavené dvojky a obroušené jedničky. Mohu Vám zaslat i foto, zde to nejde vložit. Děkuji Vám za zprávu jak to řešit.

Odpověď: V případě, že jsou zuby zcela zdravé, zavedení implantátů volíme jako poslední možnost řešení. Jestliže Váš syn není spokojen s estetickou stránkou zubů je zde možnost zhotovení korunek, tak aby přesně barevně i tvarově odpovídaly představám Vašeho syna.

 

Jaká jsou rizika ošetření?

Rizika u tohoto ošetření jsou minimální, stejně jako u ošeření RegenPlzama se jedná o tělu vlastní materiál. Není tak riziko nežádoucí rekace na tělu cizorodou látku. 

V čem spočívá princip ošetření Regenera?

Regenera je patentovaný postup a technologie, který využívá k omlazení autologní kmenové buňky. 

Uvažuji o abdominoplastice a jako kuřáka mě nejvíc děsí přísný zákaz cigaret. Je pravda, že se nesmí kouřit už před zákrokem?

Ano, je to pravda. Kouření, jak známo stahuje cévy a snižuje tak výrazně prokrvení. Před zákrokem je tak třeba kompletně se cigaretám vyvarovat, a to nejméně po dobu 5 dní. Pokud nechcete ohrozit hojení po operaci, kouření se budete muset vzdát i po zákroku, nejméně jeden týden.

 

Možná to zní jako detail, ale musím se zeptat: Změní mi operace vzhled mého pupíku?

Dobrý den, rozhodně se nejedná o nepodstatnou otázku. Pupík hraje v celkovém vzhledu břicha velkou roli. Můžeme vás ale uklidnit. Abdominoplastika nezanechá na této části žádné stopy – lepe řečeno, váš pupík, tak jak vypadá, je přesazen na stejné místo pouze na vypnuté kůži.

Dobrý den, jsem tři roky po porodu syna a bohužel se mi nepodařilo cvičením zpět vrátit rozestoupenou břišní stěnu. Ráda bych podstoupila abdominoplastiku. Je pro to vhodná doba? Za jak dlouho po porodu je možné zákrok podstoupit. Eva, 30 let.

Milá Evo, na vaši první otázku odpovídáme ANO i NE zároveň. Abdominplastika je skutečně velmi efektivním řešením povolené / rozestoupené břišní stěny. Zákrok se nedoporučuje provádět dříve než rok po porodu – v tomto ohledu jste tedy určitě vhodnou kandidátkou. Vzhledem k věku je ale také důležité zvážit, zda se jedná o porod poslední. Abdominoplastika má trvalé výsledky, ovšem ne při opětovném zvětšení dělohy, které znovu roztáhne břišní stěnu. Stejný aspekt je pak třeba zvážit i vzhledem k významné redukci váhy, kterou je třeba podstoupit PŘED zákrokem. 

Dobrý den, je po zamezení pocení nějaké omezení?

Po ošetření žádná omezení v běžném životě nenastávají. Pouze se pro maximalizaci efektu doporučuje přibližně 14 dní nenavštěvovat saunu a v den ošetření nepoužívat deodorant. 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... 10 ... 14 ... 18

Kontaktujte nás

vyberte soubory