Dotazy

Dotazy

Zdravím. Můžu se zeptat, jak se tato metoda provádí?

Jedná se o mini-invazivní metodu, při níž se do různých hloubek pokožky aplikují dermální výplně za účelem její modelace.

Dobrý den. Chtěla bych obličeji dodat objemu, mám již hodně propadlé tváře a celkově vypadám starší, než jsem. Je možné tvářím dodat objem?

Samozřejmě, velice efektivní metoda navrácení objemu tváří je tzv. 3D lifting, což je speciální technika aplikace dermálních výplní. Výsledkem jsou plnější, mladistvěji působící, tváře.

Je výsledek modelace trvalý?

Dobrý den, to bohužel nelze zaručit. Chirurg se vždy snaží provést zákrok tak, aby se předcházelo opětovnému povisu. Nicméně u každého pacienta vstupuje do hry řada faktorů – od gravitace, životního stylu, genetické predispozice ke stárnutí až po životní vývoj (těhotenství apod.).

 

Jsou po modelaci prsa citlivější, jako u zvětšení?

Je to tak, i u tohoto zákroku dochází ke zvýšení kožního čití, obvykle po dobu 2-3 týdnů pro přímou stimulaci a následně 3-4 týdny při pohybu. Jedná se ovšem o naprosto přirozený stav, který by měl kompletně vymizet nejpozději do 3 měsíců od zákroku.

Může modelace pomoci v případě zvětšených prsních dvorců?

Ano, společně pozdvihnutí kožní tkáně dochází téměř vždy k úpravám prsního dvorce, který se s poklesem prsou zvětšuje. Jizvy na bradavce jsou nepatrné a lze je zmírnit celou řadou metod, od kompresních masáží až po laser přímo na naší klinice.

Uvažuji o abdominoplastice a jako kuřáka mě nejvíc děsí přísný zákaz cigaret. Je pravda, že se nesmí kouřit už před zákrokem?

Ano, je to pravda. Kouření, jak známo stahuje cévy a snižuje tak výrazně prokrvení. Před zákrokem je tak třeba kompletně se cigaretám vyvarovat, a to nejméně po dobu 5 dní. Pokud nechcete ohrozit hojení po operaci, kouření se budete muset vzdát i po zákroku, nejméně jeden týden.

 

Možná to zní jako detail, ale musím se zeptat: Změní mi operace vzhled mého pupíku?

Dobrý den, rozhodně se nejedná o nepodstatnou otázku. Pupík hraje v celkovém vzhledu břicha velkou roli. Můžeme vás ale uklidnit. Abdominoplastika nezanechá na této části žádné stopy – lepe řečeno, váš pupík, tak jak vypadá, je přesazen na stejné místo pouze na vypnuté kůži.

Dobrý den, jsem tři roky po porodu syna a bohužel se mi nepodařilo cvičením zpět vrátit rozestoupenou břišní stěnu. Ráda bych podstoupila abdominoplastiku. Je pro to vhodná doba? Za jak dlouho po porodu je možné zákrok podstoupit. Eva, 30 let.

Milá Evo, na vaši první otázku odpovídáme ANO i NE zároveň. Abdominplastika je skutečně velmi efektivním řešením povolené / rozestoupené břišní stěny. Zákrok se nedoporučuje provádět dříve než rok po porodu – v tomto ohledu jste tedy určitě vhodnou kandidátkou. Vzhledem k věku je ale také důležité zvážit, zda se jedná o porod poslední. Abdominoplastika má trvalé výsledky, ovšem ne při opětovném zvětšení dělohy, které znovu roztáhne břišní stěnu. Stejný aspekt je pak třeba zvážit i vzhledem k významné redukci váhy, kterou je třeba podstoupit PŘED zákrokem. 

Jaký typ lékařské kosmetiky používáte?

Klinika aktuálně používá přípravky společnosti Ericson či Jenssen

Dobrý den, prosím vás, je po této proceduře potřeba nějaká rekonvalescence? Nemohu si moc dovolit brát si v práci dovolenou.

Po ošetření není potřeba žádná rekonvalescence ani speciální režim. Pacient se může okamžitě vrátit do svého běžného života, není proto nutné brát si v práci dovolenou.

1 2 3 4 5 ... 10 ... 14 ... 18

Kontaktujte nás

vyberte soubory