Proč plastická chirurgie už dávno není jen ženskou doménou?

Proč plastická chirurgie už dávno není jen ženskou doménou?

Není žádným tajemstvím, že kromě stále nových procedur a technologií roste v plastické chirurgii ještě jeden výrazný trend… Pryč jsou ty časy, kdy byl muž na klinikách pouhým doprovodem – muži se čím dál častěji sami rozhodují podstoupit estetické operace. Začalo to očními víčky nebo korekcemi nosu, a dnes už pánové volí i varianty, jako jsou liposukce, plastiky prsou nebo brady! Zajímá s, proč se chlapi postupně k tomuto kroku rozhoupali, a zda je nějaký rozdíl mezi ženskou a mužskou plastickou chirurgií? Čtěte dál…

3 důvody boomu mužské plastiky

Příčin nárůstu zákroků v oblasti mužské plastické chirurgie je hned několik:

1. Plastika už prostě dávno není tabu 

Před dvaceti lety se o ní mluvilo maximálně v kruhu rodiny, a někdy ani to ne. Na scénu ale vstoupily sociální sítě a s nimi i maximální otevřenost ohledně zkrášlování a plastické chirurgie. Informace o možnostech moderní estetické medicíny se tak pomalu, ale jistě dostávají i k těm, které dosud ani nenapadlo o zákroku uvažovat.

2. I muži stárnou

Světe, div se. A co více, řeší to, i když to není tak často slyšet / vidět. Právě sociální sítě totiž zvyšují tlak na sebeprezentaci a vzhled, který působí na všechny bez rozdílu pohlaví.

3. Kariéra a soutěživost

Ano, i tento faktor hraje významnou roli – muži chtějí obstát v pracovním prostředí a především si udržet získané pozice co nejdéle. Entuziasmus a energii už dnes nestačí jen pociťovat, ale měly by být i vidět.

To vše (a v individuální rovině samozřejmě mnohem víc) přispívá k tomu, že muži začali naplno objevovat možnosti estetické medicíny. Mužská plastika se v zásadě od té ženské neliší, přesto zde existují dva hlavní aspekty, které musí chirurg zohlednit:

  • Rozdílné estetické vnímání

Tam, kde ženy často žádají naplnění objemu a zjemnění, mohou muži vyžadovat spíše výraznější / ostřejší konturaci.

  • Rozdíly v anatomii

Na mysli máme silnější kůži a svaly. Zákroky u mužů proto často vyžadují vyšší dávku anestezie. Co se síly a tuhosti kůže týče – plastický chirurg musí mít na pamětí riziko vzniku výraznější jizvy. A v neposlední řadě je třeba zvážit i fakt, že muži často nemají tolik možností ke korekci či zakrytí, po ruce není make-up a v některých případech ani vlasy.​

Jedno mají zákroky v mužské i ženské plastické chirurgii ale rozhodně společné. V obou případech je nutností individuální a komplexní přístup lékaře-operatéra, který zohlední všechny aspekty pacientovy situace.

Právě takového chirurga najdete na klininice Mediestetik. Ozvěte se nám a přijďte si popovídat s prim. MUDr. Miroslavem Velikým.

Na konzultaci se můžete objednat na tel. +420 242 242 242 nebo na info@mediest.cz.

Související články:

#plastická chirurgie # mužská plastika # moderní estetická medicína # trendy

Kontaktujte nás

vyberte soubory