Jak je to s liposukcí?

Jak je to s liposukcí?

Tenhle zákrok opravdu není v estetické medicíně žádným nováčkem. První moderní liposukci vůbec provedl francouzský chirurg Yves-Gerard Illouz už v roce 1982! Za téměř čtyřicet let rapidně vzrostla obliba této velmi účinné korekce. Odvrácenou stranou je řada nepravd a pověr, které kolem liposukce kolují. Jaké jsou tedy nejčastější mýty spojené s odsáváním tuku? Pojďme si je vyjmenovat:

1.Liposukce je pouze pro silné až obézní jedince

Zdaleka ne. Naopak, jedná se spíše o zákrok, který je vhodný pro lidi s normální váhou, kteří se nemohou zbavit nahromaděného tuku v konkrétních, lokalizovaných partiích. U lidí trpících výraznou obezitou je nejdříve nutná redukce váhy a často i odstranění přebytečné kůže. Liposukce pak může pomoci při doladění výsledků nebo jako motivace pro další fázi hubnutí.

2.Po liposukci se tuk začne dříve nebo později usazovat znovu

I tady musíme dodat jedno velké NE. Pokud u pacienta nedojde k markantnímu zvýšení váhy, tuk v odsátých oblastech nemá tendenci se výrazně usazovat.

3.Liposukce bolí

Jedná se o zákrok, který je dle rozsahu odsávaných oblastí prováděn v lokální či celkové anestezii. Ošetřené oblasti jsou po zákroku citlivé a zhmožděné, nejedná se ovšem o silné bolesti, které by nešly překonat s analgetiky.

4.Liposukce a jizvy

Vznik jizev je právě u tohoto zákroku opravdu minimální. Jedná se o drobné jizvy po vpichu, které jsou srovnatelné s rankami po laparoskopické operaci.

5.Liposukce a celulitida / vytahaná kůže

Otázka zní – Zůstanou, či nezůstanou vám celulitida a vytahaná kůže? Pravdou je, že liposukce není zákrok, který by byl primárně určen ke korekcím těchto problémů. Zároveň ALE většina liposukčních metod přispívá ke zpevnění a vyhlazení pokožky.

6.Liposukci nelze provést na více místech najednou

Rozsah odsávaného tuku a doba zákroku (anestezie) jsou samozřejmě do určité míry omezeny. Pokud jsou ale ošetřované oblasti blízko sebe a nejedná se o opravdu velká množství tuku, zákrok je samozřejmě možné provést najednou. Vše záleží na konzultaci s lékařem.

7.Po liposukci se často objevují nerovnosti na kůži a rozdíly ve velikostech a tvarech (u nohou)

Nemusíte se obávat. U liposukce se jedná pouze o redukci objemu – ke změnám ve velikosti tedy nedochází. Pokud máte správného chirurga, nemůže se stát, že by např. vaše stehna zůstala nerovnoměrně odsátá. Stejně tak, pokud je výkon odborně proveden a pacient dodrží pooperační plán, nemělo by docházet ke vzniku nerovností (např. na břiše).

8.Jedná se o chirurgický zákrok, při kterém se nevyhnete hospitalizaci a dlouhé rekonvalescenci

Omyl! Liposukce patří mezi zákroky tzv. jednodenní chirurgie. Většinou tak po výkonu pacient může být propuštěn do domácí péče. Vždy ale záleží na rozsahu zákroku a stavu pacienta. Po propuštění by pacient měl zůstat 1-2 dny v klidu, poté je ale běžný návrat do normálního režimu s omezením náročných aktivit, vše dle konzultace s lékařem. Modřiny a otoky vznikají, ovšem moderní laserové metody je minimalizují.

Patří mezi ně i přístroj Body-Jet, který pracuje s vodním paprskem, a je tak velmi šetrný nejen k okolním tkáním, ale i samotnému odsávanému tuku, který lze dále použít k modelaci jiných partií.

Vše je otázkou analýzy a následné konzultace s naším plastickým chirurgem, MUDr. Miroslavem Velikým, který má právě v oblasti liposukce dlouholeté zkušenosti nejen u nás, ale i v zahraničí.

Chcete i vy zatočit s tukem v problematických partiích a rádi byste se zeptali na některé informace často spojované s tímto zákrokem? Objednejte se na konzultaci na +420 242 242 242 nebo na info@mediest.cz.

Související články:

#plasticsurgery # plastickachirurgie # liposukce # liposuction # fat # fattransfer # bodyjet

Kontaktujte nás

vyberte soubory