Pět jednoduchých rad v péči o vlasy

Pět jednoduchých rad v péči o vlasy

Kdyby jen péče o vlasy byla stejně snadná a bez nervů, jako v reklamách. Skutečnost je, že my všichni bojujeme s kadeřemi, mastnými či lámavými vlasy, které jsou poškozeny – tím spíš, když jsou vystavovány slunci, větru a blížícímu se mrazu.

Naštěstí existují snadné a přirozené způsoby, jak zkrotit vlasy jako profík. Zde najdete pět problémů s vlasy, na které pravděpodobně narazíte, a my vám řekneme přesně, jak je můžete napravit.

Hloubkové čištění vás zbaví lupů

Okra (ibiškovec jedlý) pomáhá zbavit se lupů a kromě toho také zlepšuje celkový stav pokožky hlavy. Vezměte 4-5 lusků okry a nakrájejte je na malé kousky. Vložte je do mísy, naplňte ji vodou a nechte přes noc stát. Získaná lepkavá tekutina může být použita na pokožku hlavy a zabrání tak tvorbě lupů.

Aloe ver zaaručí jemné vlasy

Gel z aloe vera (čerstvý nebo z balení) může sloužit jako vlasové sérum pro suché a nepoddajné vlasy.

Masáž horkým olejem

Pravidelná horká olejová masáž vlasové pokožky je skvělý lék k odstranění nečistot. Vlasy budou na dotek jemnější a na pohled zdravější.

Pravidelné mytí vlasů

Znečištění a prach v kombinaci s potem mají tendenci hromadit se na pokožce hlavy, což vede k vypadávání vlasů. Vyberte si šampón, který odstraňuje správné množství mastnoty z pokožky hlavy. Také nezapomeňte po šamponování použít dobrý kondicionér, který ochrání vlasy před rozštěpením a vysycháním.

Správná životospráva vyléčí vypadávání vlasů

Vaše strava určuje růst vašich vlasů. Je tedy vhodné konzumovat zdravé potraviny, jako je zelená listová zelenina, saláty a čerstvé ovoce, abyste docílili zlepšení stavu vlasů. Hlavně v zimních měsících, které bývají pro vaše vlasy náročné.

Bohužel však někdy ani tyto tipy v péči o vlasy nepomůžou. Pokud si nebudete vědět rady, neváhejte se obrátit na odborníky! V těchto případech lze podstoupit dvě ošetření – laserovou vlasovou terapii nebo léčbu PRP, tedy plazmou obohacenou o krevní destičky. Obě procedury je možné podstoupit na pobočkách kliniky Mediestetik v Praze a Teplicích. Věřte, že se o vaše vlasy řádně postaráme!

 

Podobné články

 

 

#vlasy # peeling # PRP # péče # pokožka

Kontaktujte nás

vyberte soubory