Jídlo, které nás dělá krásnými!

Jídlo, které nás dělá krásnými!

Zdrojem krásné pokožky jsou nejen kvalitní krémy a dobrý dermatolog, ale také správné stravování! Odumřelé buňky jsou neustále nahrazovány novými buňkami a pro jejich růst je strategicky důležité neustále doplňovat zásoby nezbytných živin. Za účelem zahájení procesu pročištění a zlepšení kvality pokožky začněte revizí jídelníčku!

Antioxidanty

Spojencem v boji proti volným radikálům je větší konzumace potravin intenzivních barev, které obsahují přirozená barviva (jako například rajčata, meruňky, červená řepa, dýně, špenát, sladké brambory, mandarinky, papriky, fazole), která značí přítomnost významných látek a antioxidantů, které pomohou naší pokožce, aby zůstala mladší po delší dobu.

Užitečné tuky

Omega – 3 a Omega – 6 jsou mastné kyseliny, které pomáhají udržovat přirozenou bariéru pokožky. Chrání ji před vysoušením a stařeckými skvrnami, tedy zůstává déle hladká a vyhlíží mladistvěji. Tyto tuky lze získat pouze z jídla. Pro viditelný efekt musíte jíst 2-3 porce jídla obsahujícího mastné kyseliny denně. Například do salátů můžete přidat olivový olej, lněná semínka a vlašské ořechy. Vybírejte si ryby ze studených vod, např. lososa, sardinky nebo makrely.

Produkty bohaté na selen

Selen je minerál, který chrání pokožku před volnými radikály, ty jsou viníky vzniku všech změn pokožky souvisejících s věkem – vrásky, povislá a suchá pokožka. Selen lze získat z para ořechů, hub, krevet, hovězího masa, ryb a sardinek.

TIP: Tajná zbraň

Zelený čaj je téměř kouzelný lektvar, tekutý čistý antioxidant! Denní šálek tohoto nápoje pomůže zastavit zánětlivé procesy, zpomalit poškození buněk a foto-stárnutí pokožky!

A co vy, dáváte si pozor na svůj jídelníček a konzumujete tyto prospěšné látky?

 

Podobné články

 

#strava # antioxidanty # tuky # krása

Kontaktujte nás

vyberte soubory