5 chyb v péči o pleť

5 chyb v péči o pleť

Každá žena si přeje dokonalou pleť bez pupínků a vrásek. K této dokonalé pleti vede dlouhá cesta a není to nemožné. Mnohdy ale děláme v péči o pleť chyby, kterých si ani nejsme vědomi. Zde je 5 největších chyb v péči o pleť. Tento žebříček sestavili odborníci z kliniky Mediestetik v Praze.

CHYBA#1

Mladá děvčata a ženy s mastnou pletí, zpozorněte! Myslíte si, že pokud je vaše pleť mastná a plná černých teček, musíte ji řádně drhnout a mastnoty zbavit. To je ale velká chyba. Nesprávné použití peelingu se vám může vymstít. Velké částice obsažené v peelingu mohou pokožku poškodit. Potrhaná pokožka je pak více náchylná na vznik pupínků!

CHYBA#2

Kupujete si na mastnou pleť přípravky s obsahem alkoholu? To je rozhodně špatně. Tím se pleť stává ještě více mastnější, neboť alkohol pokožku vysušuje. Ta se samozřejmě brání, a tak produkuje větší množství mazu.

CHYBA #3

Říkáte si, že nepotřebujete opalovací krémy? Ty jsou potřeba vždy, především pokud jste žena středního věku. Pokud totiž používáte krémy bez ochranného faktoru, vaše pokožka daleko rychleji stárne. Opalovací krémy navíc chrání pokožku i před vysoušením a výskytem nechtěné pigmentace. Je velmi důležité tyto krémy používat v období menopauzy, kdy se výskyt hyperpigmentace objevuje zvláště rychle!

CHYBA #4

Stejně jako se v létě staráte o svou květinovou zahrádku, udržujte tak i svou pokožku. Hydratujte, hydratujte, hydratujte! Pokud si myslíte, že je hydratace důležitá hlavně v zimě, jste na omylu! V létě pokožka musí snášet sluneční záření, výkyvy teplot, chlór, sůl v moři a dlouhé hodiny pobytu venku.

CHYBA #5

Často zapomínáme do každodenního rituálu péči o krk! Pokožka v těchto oblastech totiž nemá žádné mazové žlázy, které tvoří přirozenou ochrannou tukovou vrstvu, a proto se kůže na krku vysušuje. Nezapomeňte tedy výživné krémy nanášet i na oblast krku a dekoltu!

Mohlo by vás zajímat:

https://www.mediest.cz/blog/157/dokonale-cista-a-osetrena-plet-diky-moderni-pristrojove-metode

https://www.mediest.cz/blog/105/uvazujete-o-peelingu-zvolte-laserovy

https://www.mediest.cz/blog/71/trapi-vas-vrasky-obliceje-zkuste-neinvazivni-lifting-obliceje-thermage

Kontaktujte nás

vyberte soubory