Estetická a plastická gynekologie – ženský rozmar, nebo přínos?

Estetická a plastická gynekologie – ženský rozmar, nebo přínos?

Pokroky moderní medicíny s sebou přináší nejrůznější novinky a možnosti. Estetická medicína a plastická chirurgie jdou kupředu doslova mílovými kroky, a tak se postupně dostává i na oblasti, které ještě donedávna znamenaly tabu. Řeč je o korekcích genitálu, které získávají na popularitě jak mezi ženami, tak i muži. Kontroverze týkající se zvětšování a bělení penisu ale zdaleka nejsou cílem tohoto článku. Pojďme se věnovat ženám! Jaké jsou možnosti současné estetické a plastické gynekologie? A jedná se vždy jen o trend? Pusťte se s námi do čtení na intimní téma…

Co všechno může ženu „tam dole” trápit?

Ženy samotné jistě nepřekvapí, že nejde jen o otázky estetické, ale i funkční. V případě druhém se nejčastěji jedná o vaginální suchost, která znepříjemňuje pohlavní styk oběma v páru. Po stránce estetické ženy nejčastěji řeší změny velikosti a tvaru, včetně asymetrií – a to jak u malých stydkých pysků, které mohou přesahovat, tak i u labia major, tedy velkých stydkých pysků.

Asymetrie a změny tvaru na velkých a malých stydkých pyscích mohou ženu limitovat v řadě aktivit – sexem počínaje, sportovními aktivitami konče. Nakonec i obyčejný střih a materiál oblečení včetně spodního prádla se může v této situaci proměnit v problém. A právě tehdy je odpověď na úvodní otázku jasná: estetické i fyzické vnímání sebe sama jde v ruku v ruce, a proto jsou zákroky, které ženě pomohou, rozhodně přínosem, ne jen rozmarem a výmyslem.

Jak může současná gynekologie pomoci?

Pokud Vás dlouhodobě trápí problémy v intimních partiích a ani nevíte, jestli existuje jejich řešení, nejvíc Vám pomůže hned první krok– vyhledání odborné pomoci, komunikace s lékařem. Právě konzultace Vám umožní ujasnit si podstatu Vašich obtíží a určit, zda ve Vašem případě stačí neinvazivní ošetření, nebo je třeba přistoupit k chirurgickému zákroku.

K typickým miniinvazivním zákrokům patří injekční aplikace preparátů zasíťované kyseliny hyaluronové, která pomáhá v případě vaginální suchosti i ztráty objemu / povislosti velkých stydkých pysků. Klinika Mediestetik používá pro tyto účely preparáty Desirial a Desirial Plus, které mají oba poměrně rychlé a dlouhodobé účinky (u vaginální suchosti se výsledek dostaví ihned, s výplní Desirial Plus do 14 dní).

Tam, kde estetická dermatologie nestačí, přichází na řadu plastická gynekologie. Nejtypičtějším zákrokem je tzv. labioplastika, tedy chirurgická korekce velkých či malých stydkých pysků. Společně s labioplastikou je možné provést korekci klitorisu, která zahrnuje redukci kožních převisů, které mohou klitoris překrývat.

Bod kontroverze

A pak už se dostáváme do míst, kde málokdy dojde ke shodě – a to konkrétně v případě rekonstrukce panenské blány nebo čerstvé novinky: injekčních preparátů určených ke zvýšení sexuálního prožitku aplikací do bodu G.

U rekonstrukce panenské blány se jedná spíše o otázku osobní a zároveň i náboženskou. O zdravotním či estetickém přínosu v tomto případě nemůže být řeč. Co se injekčních preparátů týče – u tzv. G-shots nebo O-shots kontroverze spočívá hlavně v pochybnosti účinků celé procedury. Zatím neexistují žádné klinické studie, které by prokázaly univerzální přínos zákroku. Každá žena je totiž jiná, každá má jinou míru senzitivity a navíc i v různých (klitoriálních nebo vaginálních) oblastech.

Ať už se ale jedná o standardní či spíše kontroverzní zákroky, jedno platí bez rozdílu. Je dobře, že problematika estetiky a funkčnosti ženských intimních partií není tabu a že jsou místa, kam se pacientky mohou s důvěrou obrátit.

Klinika Mediestetik patří mezi ně! Při komunikaci s MUDr. Kateřinou Maxovou i naším dalším personálem se můžete spolehnout na diskrétnost a citlivý přístup.

Tak přestaňte samy sebe trápit a objednejte se na konzultaci: +420 242 242 242 nebo info@mediest.cz

 

Související články:

Plastické operace těla – co všechno se dá upravit?

Skupina Mediestetik roste do krásy.

Proč plastická chirurgie už dávno není jen ženskou doménou?

#estetická a plastická gynekologie # ženy # intimita # výplně # Desirial

Kontaktujte nás

vyberte soubory