3 příčiny problémů s vlasovou pokožkou

3 příčiny problémů s vlasovou pokožkou

Co není vidět, to nás nepálí. V případě vlasové pokožky se pak dá říct: jen dokud nezačne pálit! Ale vážně, problémy s kůží ve vlasech trápí velkou část populace, která zároveň i problémy s vlasovou kšticí jako takovou. Není se čemu divit. Problémy je třeba hledat u kořene, a ten je v případě vlasů světe div se – právě v pokožce hlavy. Jaké jsou 3 nejčastější příčiny podrážděné kůže ve vlasech a jak jim předejít? Čtěte dál…

Citlivá suchá kůže

Jedním slovem a jednoduše: lupy. Ty se tvoří tam, kde má kůže tendenci k rychlejší produkci buněk. Následuje jejich hromadění, zamezení dýchání pokožky, zarudnutí, svědění…a na konci jsou pověstná zasněžená ramena. Takto citlivá kůže trpí vlivem vnějších klimatických podmínek – v mrazech zapařováním pod čepicí a v létě zase horkem a sluníčkem, použitím vlasové kosmetiky, která není dostatečně šetrná (či výrazně parfemovaná s řadou aditiv). A stejně jako všude na těle, i na hlavě je kůže vnějším odrazem vnitřního stavu. Na životosprávě proto i tady rozhodně záleží.

Řešení? Co si budeme povídat: problémy s citlivou kůží na hlavě bývají často během na dlouhou trať, a tak většina lidí s tímto problémem postupně sama zjistí, co jim svědčí a co ne. Kromě návštěvy osvědčeného dermatologa platí na dermatitidy na hlavě hlavně rozumný přístup a naslouchání vlastnímu tělu – postupné zkoušení doporučené kosmetiky a ochrana hlavy, když je třeba. Což nám připomíná – přibalujete si letos na dovolenou kromě krému i pokrývku hlavy? A tak se dostáváme k příčině č. 2 v problémech s pokožkou hlavy…

Alergie

Jedná se v podstatě jen o akutní zhoršení jinak citlivé kůže. Příčin může být hned několik – od výše zmíněné nevhodné vlasové kosmetiky, včetně velmi dráždivých barev na vlasy, až po silné sluneční záření, které dokáže v kombinaci s mořskou solí ve vlasech napáchat poměrně zančné škody. Kdo zažil spálenou pěšinku ve vlasech, pochopí, že ochrana krémem s UV faktorem a krytí hlavy není jen zbytečnou prevencí.

Mechanické podráždění

Masáže hlavy a jemné škrábání ještě nikomu neuškodily, naopak – jsou to často momenty úlevy a uvolnění stresu. Druhou věcí jsou ale nešetrné plastové kartáče s ostrými hroty nebo kovové gumičky a spony, které tahají vlasy, a dlouhodobě proto napínají pokožku hlavy, ty mají k příjemnosti poměrně daleko a kůži včetně vlasových folikulů opravdu nesvědčí.

Patříte mezi ty, kteří zkusili v péči o vlasovou pokožku už vše možné i nemožné, ale stále se Vám ji nedaří zklidnit? Je tu ještě jedna možnost – navštivte naše zkušené dermatology na klinice Mediestetik a zkonzultuje s nimi Váš dlouhodobý problém, se kterým Vám mohou pomoci i naše léčebné procedury.

Věděli jste, že vlasová vlasová mezoterapie není jen léčbou řídnoucí vlasové tice, ale hlavně i samotné pokožky? Naši lékaři Vám řeknou více.

Objednejte se na konzultaci na tel. +420 242 242 242 nebo info@mediest.cz

 

Související  články:

#vlasy # pokožka hlavy # mezoterapie # dermatologická pomoc

Kontaktujte nás

vyberte soubory