Vyhrajte nad jarní únavou a alergiemi

Vyhrajte nad jarní únavou a alergiemi

Venku je konečně krásně slunečno a teplo, příroda se doslova probouzí ze zimního spánku a vy…vy naopak celý den téměř usínáte a neustále vám chybí energie? Jaro je skutečně časem obrody a nabírání síly, jen je třeba dopřát tělu i mysli čas a klid na přechod do nové etapy. Jak na to? Poradíme vám

Nebraňte se spánku

Chcete toho s prodlužujícími se dny co nejvíc stihnout a pak nemůžete spát? Nepřemáhejte se, zaděláte si jen na další únavu, nebo dokonce zdravotní problémy. Nedostatek spánku je totiž jednou z hlavních příčin oslabení imunity. Pověstných sedm hodin jako základ rozhodně není mýtus, tak zpomalte, a pokud cítíte deficit, s klidem a bez výčitek se dospěte. Hezké počasí už vám snad na delší čas neuteče.

Jezte, co vám příroda nabízí

Jaro je jedním z nejbohatších období sezónních potravin, tak proč toho nevyužít! Zajděte si na trhy a dopřejte tělu živiny z čerstvě vyrostlých, nejlépe lokálních potravin. Chřest, medvědí česnek, špenát – nabídka je krásně zelená, tak si jen vyberte.

Odpočívejte i pohybem

Jen co se vyspíte, nezůstávejte lenošit doma. Po dlouhé době máme možnost vyrazit za pohybem i ven – a čerstvý vzduch umí skvěle nabudit endorfiny. Tak vytáhněte kola, brusle nebo běžecké boty a vyrazte získat po zimě zpět kondičku.

Nachytejte sluníčko

Když už byla řeč o imunitě, vůbec základním zdrojem funkční imunity je vitamin D. Ten je v české společnosti bohužel podle průzkumů silně v nedostatku, z čehož vyplývá celá řada chronických onemocnění. Vysvitne venku sluníčko a vy máte zrovna čas být venku, neváhejte! Zároveň ale myslete na pokožku a používejte krémy s ochrannými faktory.

Alergie v kostce

Mučí vás ke vší únavě navíc i alergie na pyly? Zkuste dodržet následujících pár pravidel:

  • Nezapomínejte na léky – hrdinství stranou, alergii nepřechodíte. Naopak, při vynechání léků v pylové sezoně se může stav zhoršit.
  • Omezte potraviny, které zvyšují pravděpodobnost alergické reakce.
  • Dbejte na odstraňování prachu v domácnosti.
  • Větrejte pouze brzy ráno.
  • Pořiďte si čističku a zvlhčovač vzduchu.
  • Nestyďte se brát si vlastní ložní prádlo a deky (tam, kde je to možné).

Až naberete novou energii, jistě získáte novou chuť pro další péči a změny. Máte před létem v plánu ošetření pokožky na obličeji nebo těle, nebo uvažujete o výraznější změně? Dermatologové a plastičtí chirurgové na klinice Mediestetik jsou vám s konzultacemi plně k dispozici. Ozvěte se nám na info@mediest.cz nebo +420 242 242 242.

 

Související články:

#jarní únava # alergie # pyly # krása # zdraví # péče

Kontaktujte nás

vyberte soubory