Nebojte se usmát!

Nebojte se usmát!

Ukázat emoce otevřeně a upřímně smíchem je poměrně obtížné, když se stydíte za svůj vlastní úsměv. Zubní lékař vám pomůže získat sebejistotu.

Zdravé návyky

„Choďte k zubnímu lékaři jednou za šest měsíců!” - slyšíme od raného dětství, ale v hektickém každodenním shonu často zapomínáme naplánovat návštěvu stomatologa. Víme, že oprava malého kazu je mnohem jednodušší než pozdější řešení zcela poškozeného zubu, ale ne vždy si uvědomujeme, že pravidelná profesionální hygiena je velkou pomocí při udržování zdravých zubů. Tento jednoduchý postup se provádí v několika fázích: ultrazvukové čištění, leštění a kartáčování se speciální fluoridovou pastou pro ochranu skloviny.

Restaurace chrupu jako umění

Někdy se stává, že zdánlivě ideální úsměv kazí malá, ale nepříjemná nedokonalost – mezera mezi zuby. Tento problém lze vyřešit pouze jedinou návštěvou zubaře. Estetická rekonstrukce umožňuje „zvětšit“ velikost sousedních zubů tak, aby se mezera přirozeně uzavřela. Stomatolog vrství výplňový materiál různých odstínů, průsvitnosti a hustoty, což umožňuje dosáhnout absolutní podobnosti s přirozeným „živým“ zubem a smazat přechod mezi skutečným zubem a výplní. Estetická rekonstrukce se používá také při léčbě kazu.

Zuby lepší než ty původní

V důsledku nemoci nebo nepozorného postoje ke zdraví je méně pravděpodobné, že je možné poškozený zub opravit. V takovém případě se zubař může rozhodnout využít protetiku, třeba korunku nebo fazetu. Obě varianty dobře řeší problémy, které vznikají během života, když jsou například zuby okousané, či na sklovině vznikají ošklivé praskliny. Mohou také napravit deformované zuby a přetvořit je na oslňující a bílé. Před nasazením fazet je možné si je vyzkoušet a upravit tvar.

Buďte opatrní

Jedna nešťastná zatáčka na jízdním kole nebo pirueta na kluzké podlaze a přední zub může být vyražen nebo zlomen. Situace je nepříjemná, ale opravitelná. V takových případech doktor odstraní zraněný zub a umístí implantát s korunkou, nebo pokud chybí jen část zubu, zrekonstruuje jej během jednoho sezení tak, aby člověk nechodil bez zubu ani jediný den.

Chyby z mládí

Ne všichni v dětství nosili rovnátka. Získali jsme špatný skus kvůli „chybám z mládí“ nebo nám je nadělila příroda. Pro ty, kteří nechtějí přitahovat pozornost ostatních a nosit rovnátka, existuje alternativní cesta – neviditelná rovnátka Inkognito. Systém využívá nejmodernější technologie, včetně počítačem navrženého designu, výroby, rychlého modelování a robotiky. Navštivte i vy ortodontisty na klinice Mediestetik v Praze a Teplicích a nechte si poradit. Získat krásný úsměv nikdy nebylo snadnější.

Související články:

#rovnátka # Inkognito # neviditelná rovnátka # Mediestetik # estetická rekonstrukce

Kontaktujte nás

vyberte soubory