Řešíte zubní náhradu? Protetika přináší řešení.

Řešíte zubní náhradu? Protetika přináší řešení.

Příčinou ztráty zubů je řada. Někdy za to může jen věk, někdy nevhodný životní styl, ústní hygiena, genetické predispozice, zdravotní stav, ale i úrazy. Pokud jste o zub přišli, moderní zubní náhrady dospěly do takové kvality, že je od skutečných zubů často nerozeznáte.

Pokud v dásni po chybějícím zubu zůstal ještě stále zdravý kořen, může se na něj umístit korunka či můstek. Pokud ovšem kořen zubu chybí, je na místě nasadit implantát.

Zubní implantát je standardní řešení chybějících zubů. Fixní funkční náhrada zubu včetně kořenu na rozdíl od provizorních či snímatelných zubních náhrad umožňuje nekomplikovaný život. Implantát je titanový kořen vsazený do čelisti. Na něj se dá keramická korunka.

Zubní můstky

Zubní můstky jsou v několika variantách podle na materiálu, nejčastější jsou celokeramické, metalokeramické a zirkonokeramické. Zubní můstek je pak nasazen na zuby obklopující místo po chybějícím zubu. Při jeho nasazení je na rozdíl od nasazení implantátu současně i třeba obrousit okolní zuby, aby byly tyto zuby schopny můstek udržet a řádně jej také fixovat.

Nejčastěji se pomocí jednoho můstku nahrazuje jeden nebo dva zuby. Zubní korunka pak nahrazuje jeden chybějící zub, pokud je kořen zachovaný v dásni. Nejčastěji bývá celokeramická a je vyrobená buď ve stomatologické laboratoři nebo za pomoci počítačového systému CEREC®.

CEREC®, stomatologický robot nové generace

CEREC® je stomatologický robot nové generace a dokázal posunout obor dentální protetiky na novou úroveň. Systém počítačové 3D modelace naskenuje ústní dutinu do nejmenších detailů, navrhne optimální tvar výplně nebo zubní korunky a během několika desítek minut ji sám vyrobí.

Čekání na laboratorního technika, pár návštěv stomatologa a potřeba dočasné zubní náhrady díky němu v moderní stomatologii odpadá. Pacient přichází za stomatologem jen jednou a odejde s plně funkční náhradou místo chybějící části zubu. Žádný stres, zdlouhavé návštěvy a bez čekání.

Kontaktujte nás

vyberte soubory