Zuby jako perličky

Zuby jako perličky

Ani ten nejluxusnější šperk se nedá srovnat s  krásným úsměvem. Říká se, že úsměv otevírá srdce, ale to se vědělo už dávno. Dnes je estetický úsměv naopak ještě důležitější, znamená totiž atraktivitu, úspěch, určité společenské postavení i životní standard. Dosáhnout krásného zářivého úsměvu, i když k vám příroda nebyla kdovíjak vlídná, přitom dnes není složité. Moderní stomatologie dokáže americký úsměv vykouzlit i tomu největšímu nešťastníkovi, na kterém se genetika, nevhodný životní styl, anebo různé životní situace solidně podepsaly.

I když se třeba nesmějete rádi, tmavé a nehezké zuby vám určitě radost nedělají. Nástrah, které na chrup číhají, je ovšem mnoho – cigarety, káva, sladké nápoje, některé léky nebo třeba odstranění zubního nervu – to všechno dokáže zuby nehezky zabarvit a ať bělicí pasta slibuje sebevětší zázraky, většinou toho moc nezmůže. Žádné domácí bělení se totiž nemůže vyrovnat bělení profesionálnímu.

Bílá, bělejší

Na trhu je mnoho systémů pro profesionální bělení zubů, tím nejšetrnějším je bělení plazmovou lampou ZOOM3®, při němž se používají až o  30  % nižší koncentrace karbamid peroxidu, než jaké používají některé konkurenční systémy. Při jediné návštěvě stomatologa

je tak možné rozzářit váš úsměv až o  čtyři odstíny. Nemusíte se ovšem bát neonového úsměvu některých filmových hvězd, ZOOM3® bělí velmi přirozeně. Samotné bělení navíc probíhá v několika etapách, a proto můžete lékaři oznámit kdykoli v  jeho průběhu, že se vám zdá, že zářivěji se už usmívat nechcete. Každému, přeci jen, sluší něco jiného.

Pokud toužíte po nejdokonalejším výsledku, dosáhnete jej spojením ordinačního a domácího bělení. A právě takovou účinnou kombinaci nabízí novinka stomatologického oddělení Mediestetik – vysoce efektivní dvoufázové bělení Pure Whitening

Bílá dieta

Bezprostředně po bělení zubů se doporučuje několik dní dodržovat tzv. bílou dietu, tedy odpustit si jakékoliv potraviny, které by mohly efekt ošetření ovlivnit. Sýry, jogurty, mléko, zkrátka vše, co nyní barevně ladí s  vaším úsměvem, si můžete beze všeho dopřát. Dokonce si  nemusíte odpírat ani vaše oblíbené bílé víno! Pozor ale dávejte na to červené, stejně tak na červenou řepu nebo červené maso.

Údajně existují potraviny, které dokáží bělit zuby. Patří sem například sýry. Díky vysokému obsahu vápníku předcházejí erozi zubů a jejich rozkladu, druhotně navíc zuby účinně bělí. Citrusy a exotické ovoce pomáhají bělit zuby díky vysokému obsahu vitaminu C, ale pozor! Babská rada, že opakované nanášení citronové šťávy zuby bělí, je pravdou jen částečně. Ano, na chvíli se usmíváte zářivěji, šťáva ovšem mezitím naleptává zubní sklovinu a narušuje integritu vašich zubů. Vyvarovat byste se měli také nakládané zeleninyě, sladkýchm limonádám, či bonbónům.

Smile-lifting

Ne všichni z  nás mají chrup, že by ho fotografové hned chtěli do magazínů, to víme. A ne pokaždé za tím stojí jenom nehezká barva. Problémů je hodně a příčin snad ještě více. Křivé zuby, ulomené, opotřebované nikdo není dokonalý. Moderní stomatologie naštěstí dovede pomoci v,  jakkoliv složité situaci.

Mezi moderními stomatologickými inovacemi se vyjímá zejména tzv.  smile-lifting. Tenounké keramické destičky nerozeznatelné od vlastních zubů totiž dokáží zakrýt veškeré nedostatky úsměvu, a to bez rovnátek a bez zbytečných extrakcí. Během jediné návštěvy je tak možné restaurovat zlomený nebo zničený zub, zub křivý, okousaánýí nebo ulomený pomocí kvalitní cel keramické zubní náhrady, která je stejně pevná jako zubní sklovina a v  průběhu let nemění barvu.

Související články:

#zuby # smile lifting # bělení zubů # estetický úsměv

Kontaktujte nás

vyberte soubory