Úsměv prosím

Úsměv prosím

Ukázat emoce otevřeně a upřímně smíchem je poměrně obtížné, když se stydíte za svůj vlastní úsměv. Nebojte, od toho je tady zubní lékař, aby vám pomohl získat opět sebejistotu.

Zdravé návyky

„Choďte k zubnímu lékaři jednou za šest měsíců!“ – slyšíme od ranného dětství, ale v hektickém každodenním shonu často zapomínáme naplánovat návštěvu stomatologa. Víme, že oprava malého kazu je mnohem jednodušší než pozdější řešení zcela poškozeného zubu, ale ne vždy si uvědomujeme, že pravidelná profesionální hygiena je velkou pomocí při udržování zdravých zubů. Tento jednoduchý postup se provádí v několika fázích: ultrazvukové čištění, leštění a kartáčování se speciální fluoridovou pastou pro ochranu skloviny.

Restaurace chrupu jako umění

Někdy se stává, že zdánlivě ideální úsměv hatí malá, ale nepříjemná nedokonalost – mezera mezi zuby. Tento „problém“ lze vyřešit pouze jedinou návštěvou stomatologa. Estetická rekonstrukce umožňuje „zvětšit“ velikost sousedních zubů tak, aby se mezera přirozeně uzavřela. Zubní lékař vrství výplňový materiál různých odstínů, průsvitnosti a hustoty, což umožňuje dosáhnout absolutní podobnosti s přirozeným „živým“ zubem a smazat tak přechod mezi skutečným zubem a výplní. Estetická rekonstrukce se používá také při léčbě kazu. Špatné postavení zubů lze řešit také ortodonticky. Nejpopulárnější metodou jsou rovnátka Invisalign. Jak už název napovídá, jedná se o téměř neviditelnou, zato velice účinnou metodu vyrovnání chrupu.

Zuby lepší než původní

V některých případech léčba chrupu dojde do takové fáze, že zub už není možno zachránit. V tom případě přichází na řadu protetika – korunka či fazeta. Obě varianty řeší problémy, které vznikají v průběhu života, když jsou zuby například okousané či na sklovině vznikají ošklivé praskliny. Mohou také napravit deformované zuby.

Chyby z mládí

Ne všichni v dětství nosili rovnátka. Získali jsme špatný skus kvůli „chybám z mládí“, které musíme v dospělosti napravit. Pro ty, kteří nechtějí přitahovat pozornost ostatních a nosit viditelná rovnátka, existuje alternativní cesta – neviditelná rovnátka Incognito. Incognito Appliance Systém využívá nejmodernější technologie, včetně počítačem navrženého designu, výroby, rychlého modelování a robotiky. Je navržena tak, aby pomohla ortodontistům zajistit rostoucí počet poptávek pacientů právě po tomto druhu rovnátek. Ty usnadňují pacientům usmívat se během léčby, a hlavně po ní.

#fazety # zuby # korunky # rovnátka # incognito

Kontaktujte nás

vyberte soubory