Máte křivé zuby? Zkuste ortodontickou léčbu.

Máte křivé zuby? Zkuste ortodontickou léčbu.

Mnoho z nás trápí křivé zuby nebo předkus. Ortodontická léčba se diagnostikuje právě pacientům s nerovnostmi skusu, které jsou zdravotním, nebo estetickým problémem. Pomocí fixních rovnátek se pak opravdu dosahuje nejúčinnějšího zmírnění nebo úplného vyřešení nerovností. Vnější ocelová fixní rovnátka jsou v současné době nejrozšířenější metodou této léčby.

Stomatologie a obor ortodoncie je hojně navštěvované pracoviště. Klasická vnější fixní rovnátka tvoří ocelové zámky a tenký spojovací drátek. Zámky jsou napevno přilepeny na vnější stranu zubů a drátkem postupně stahovány do konečné podoby vyrovnání celého zubního oblouku.

Jaké problémy rovnátka řeší

Mezi ty nejčastější problémy patří předkus, zkřížený a otevřený skus, vychýlené a pokřivené zuby, ale i různé vady čelistí. Ortodontická léčba je velmi individuální a nejčastěji má pacient rovnátka nasazená 1 až 2 roky. Během léčby klasickými fixními rovnátky je klíčová hygiena ústní dutiny. Zuby jsou kvůli zámkům hůře přístupné a je třeba jim věnovat velkou pozornost. Pravidelné a pečlivé čistění zubů a častá návštěva stomatologa pro profesionální dentální hygienu je nutností.

Můžete si zvolit i neviditelná rovnátka vyrobená z hladkého, pohodlného a průhledného plastu, který se umisťuje přes zuby. Nošením rovnátek dochází k postupnému srovnání zubů do vámi požadované polohy.

Fóliová rovnátka a léčba

Fóliová rovnátka neobsahují kovové svorky, spoje ani dráty. Krásný úsměv pak přichází s minimálním zásahem do každodenního života. Jde o stoprocentně individuální léčbu, kdy je na míru vyrobeno několik sad individuálních průhledných fólií, které si na základě lékařových pokynů po 14 dnech klient pravidelně mění.

Každá další fólie je vyrobená vždy trochu jinak a posunuje zub o půl milimetru. Rychlost posunu je srovnatelná s klasickými zámkovými rovnátky. Neviditelná rovnátka jsou snímatelná a usnadňují čištění zubů. Je to také pohodlnější při jídle a dentální hygieně.

Při dosahování výsledků léčby obrovsky záleží na disciplíně pacienta. Doba sejmutí rovnátek nesmí přesáhnout 2 hodiny denně. Je tedy třeba zvážit, zda jste ochotni a schopni to dodržet.

#zuby # křivé zuby # předkus # rovnátka

Kontaktujte nás

vyberte soubory