Bezbolestná léčba zubního kazu bez vrtání. Jak to funguje?

Bezbolestná léčba zubního kazu bez vrtání. Jak to funguje?

Zubní kaz nemusí nutně znamenat nepříjemné vrtání či úplné odstranění zubu a nahrazení implantátem. Pokud problém objevíte včas, máte reálnou šanci na účinné odstranění kazu neinvazivní metodou. Jak to funguje?

Když se objeví zubní kaz

Špatná péče o zuby a nadměrné působení bakterií vyskytujících se v ústní dutině postupně oslabuje zubní sklovinu a vytváří ideální podmínky pro vznik zubního kazu. Ten se rozvíjí postupně a nejdříve postihuje právě sklovinu, která tvoří ochrannou bariéru zubu. V tomto okamžiku máme zároveň jedinečnou možnost zastavit problém bez nutnosti výraznějšího invazivního zákroku.

Léčba zubního kazu bez vrtání

Zubní kaz, který zatím nestihl proniknout do zuboviny, je možné odstranit pomocí neinvazivní metody metody ICON®. Ta spočívá v remineralizaci zubní skloviny. Lékař na postižené místo nanese speciální fluoridační pasty, jejichž cílem je likvidace kazu a zároveň posílení zubní skloviny. Úspěšnost je velmi dobrá a při včas lokalizovaném problému je možné efektivně předejít nutnosti provedení invazivního radikálnějšího zákroku. Jde o bezbolestné ošetření, které nachází své uplatnění i v dětské stomatologii.

Nedostatek metody ovšem spočívá v nutnosti včas odhalit problém. Na rozvinuté kazy, které se již dostaly do zuboviny neinvazivní ošetření nestačí a přichází na řadu jiná metoda. Z toho důvodu je nezbytně nutné pravidelně navštěvovat specialistu na pravidelných prohlídkách.

Posílení integrity a odolnosti zubu

Pozitivním vedlejším efektem metody ICON® je posílení zubní skloviny a tím pádem i odolnosti zubu před rozvinutím dalšího kazu. Zubní sklovina představuje ochrannou bariéru, která musí být pevná a odolná. Právě remineralizace se postará o její posílení, které může později úplně zabránit vzniku jiného kazu. Je však nutné pamatovat i na základy pravidelné dentální hygieny. Je vhodné čistit si zuby pravidelně a s použitím vhodné pasty. Nezapomínejte ani na mezizubní prostory.

Kontaktujte nás

vyberte soubory