Chcete zubní šperk? A víte, jak dlouho vydrží?

Chcete zubní šperk? A víte, jak dlouho vydrží?

O náš úsměv bychom se rozhodně měli starat. Je to přece něco, co upoutá pozornost na první pohled. Péče o zuby ale nezahrnuje jenom čistění zubů dvakrát denně nebo pomocníka v podobě dentální nitě, ale jsou to také pravidelné prohlídky u zubaře, které nás mnohdy spasí před zubním kazem. Pokud se zubní kaz podchytí brzy, není to tak drahá záležitost, jaká by to byla v akutním případě.

Hlavně ženy chtějí mít často úsměv jako Julia Roberts. Ta je svým úsměvem opravdu okouzlující. Asi i ženy chtějí oslnit tak, jako oslňuje ona hned při prvním setkání, jenže řada z nich nemá tak výrazný úsměv jako ona. K oslnění ale dopomůže jedna zajímavá věc – a sice zubní šperk.

Určitě jste o takových špercích už slyšeli. Jedná se dnes o poměrně žádané zdokonalení našich úsměvů. Někomu se to může zdát jako velký kýč, jiní takový diamant na zubu rádi ocení.

K čemu jsou zubní šperky dobré?

Zubní šperky samozřejmě nepřináší nic, co by nám pomohlo při zubní hygieně. Mnohdy je to při čištění i překážka. Zubní šperky mají opravdu jenom estetickou funkci – zdobí a rozjasní náš úsměv. Je nutné podotknout, že zubní šperky nepoškozují zubní sklovinu ani nemají zánětlivou tendenci či něco podobného. Často se nasazují na vady zubu, aby se tak nedokonalosti zcela zakryly.

Jak dlouho vydrží zubní šperk?

Co se týče životnosti takového šperku, tak záleží vždy na pacientovi a na tom, jak se stará o svůj chrup. Životnost šperku neovlivňuje běžná ústní hygiena, ale může ji ovlivnit třeba konzumace tvrdého jídla, jako jsou například ořechy.

Pokud by vás náhodou zubní šperky přestaly bavit, lze je snadno a takřka okamžitě sejmout.

Jak se šperk aplikuje na zub?

Co se týče samotné aplikace zubního šperku, tak nejdříve se zub musí dokonale vyčistit, aby se pod zubní šperk nedostal ani plak, ani žádné jiné nečistoty (později by se z nich mohl stát zubní kaz). Poté se většinou kulatý krystal na zub jen nalepí kvalitním lepidlem. 

#zuby # zubní šperk # stomatologie

Kontaktujte nás

vyberte soubory