Klobouk už jen pro parádu

Klobouk už jen pro parádu

Občas se vymkne z ruky. Navštíví vás bez pozvání, ať chcete, nebo ne. A šíří se. Den ode dne je na více místech a účinně odrazuje druhé pohlaví. Ztráta vlasů. Postihuje ženy i muže, má mnoho příčin a mnoho projevů a nikdo z  ní není kdovíjak nadšený. Pojďme se na ni podívat trochu blíže a hlavně – pojďme se podívat na to, jak nad ní vyzrát!

Ztráta vlasů trápí nejčastěji muže, ale ani ženám se mnohdy nevyhne. Příčina může být spojena s  genetickými predispozicemi i s  nespočtem dalších vlivů, jako jsou léky, hormonální výkyvy, kožní infekce nebo stres.

Jaký otec, takový syn?

Když má pleš můj otec, budu ji mít i já. To se domnívá velké procento lidí, i když to nemusí být tak docela pravda. Na druhou stranu ovšem, i když ani jeden z vašich rodičů či prarodičů takový problém neměl, vás se týkat může. Čísla mluví jasně – až dvě třetiny mužů zaznamenávají do  35  let určitý stupeň ztráty vlasů a ve věku 50  let už se s  výrazně se se tenčícími vlasy setkává až 85  % mužů. Drtivá většina případů souvisí s  tzv. androgenetickou alopecií. Při té začnou být vlasové cibulky navrchu a vpředu hlavy postupně velmi citlivé na  hormon dihydrotestosteron, začnou se tenčit, chřadnout, a nakonec zůstanou zcela nečinné. Díky odlišné charakteristice zůstávají vlasy po stranách a vzadu na hlavě vůčik  tomuto hormonu odolné.

Jak poznám, že mám problém?

Není třeba panikařit pokaždé, když na hřebenu uvidíte pár vlasů, kolem stovky jich totiž denně vypadne každému z  nás. Více vlasů vám navíc vypadne vpři  těhotenství a zejména při  kojení, kdy ve všech ohledech vyživujete miminko místo sebe. Více vlasů vám vypadne při  stresu v  práci a rodinných problémech, dokonce při nesprávné dietě. Jak ale poznáte, že už jde o  závažnější problém?

Jako dobrý test vám poslouží zcela jednoduchá záležitost. Po sprše si ještě vlhké vlasy pročísněte rukou, a jestli vám na dlani zůstane mezi šesti a osmi vlasy, je na čase zpozornět a obrátit se na odborníka, který se problematikou vlasů a pokožky na hlavě zabývá, tedy trichologa.

Jak mi může lékař pomoci?

Už při tom prvním náznaku ztráty vlasů vás asi bude zajímat, jak daleko to vůbec může zajít. Budete mít jen slabé vlasy, nebo lysé plošky? Vypadáne to všechno? Můžu to nějak zastavit? Ve  vysokém procentu případů můžete, nesmíte ale na nic čekat.

Vlasy slábnou a chřadnou, protože se jim nedostává potřebnéá výživya. Často příliš nezáleží na  tom, zda používáte vhodný šampon či jinou péči podporující růst vlasů, protože se tato péče zkrátka nedostává tam, kam má. Působí totiž jen na povrchu.

Pro skutečně účinnou výživu vlasové pokožky je proto nutné sáhnout po tzv.  mezoterapii. Jde o  mini-invazivní ošetření, při němž se výživné koktejly aplikují injekčně přímo do pokožky, kterou hloubkově vyživují, a tím podporují růst vlasů.

Sami sobě lékařem

Věděli jste, že si tělo se spoustou věcí dokáže poradit samo? Občas se mu jenom musí trochu pomoci. Regenera Activa je miniinvazivní technika vhodná pro kteroukoliv obličejovou oblast či vlasovou pokožku hlavy, i případné další části těla dle indikace lékaře. Buněčná suspenze je vyrobena patentovaným postupem v přístroji Regenera Activa a následně po zředění fyziologickým roztokem se mezoterapeutickou cestou (za pomocí tenké jehličky) aplikuje zpět do pokožky.

Jde o zcela přirozenou techniků bez jakýchkoliv přídatných látek či chemických aktivátorů. V případě tohoto ošetření se používá výhradně tělu vlastní materiál. Toto ošetření provádí například i síť klinik Mediestetik v Praze a Teplicích.

Související články:

#RegenPlazma # ztráta vlasů # Mediestetik # miniinvazivní ošetření

Kontaktujte nás

vyberte soubory