Jde to i bez akné! Aneb jak docílit krásné pokožky.

Jde to i bez akné! Aneb jak docílit krásné pokožky.

Tuto situaci zná asi každá žena. O pleť pečujete, jak se dá, čistíte ji, mažete krémy, ale pupínky si vždycky najdou cestu. A mnohdy ne jen jeden. Někteří z nás dokonce trpí chronickým akné a pupínků se tak neumí ani za nic zbavit. Proč na naší pokožce vznikají a jak se jich zbavit?

Zpočátku je nutno říci, že bohužel neexistuje nic zázračného, co by akné „vyléčilo“ jednou provždy. Pomoci mohou krémy na předpis od lékařů, mastičky z bylinek, nebo prostě čas. Vznik pupínků jde ale omezit. Nutno je najít spouštěcí faktory a porozumět své pleti.

Nepodceňujte stravu

Prvním důležitým faktorem je strava. Ta se podepisuje na fungování celého našeho těla, pleti obzvlášť. Výzkumy o vlivu stravy na akné jsou sice nejednoznačné, většina vědců se však shodne na tom, že potraviny s vysokým glykemickým indexem a mléčné výrobky mohou stát za vznikem pupínků. Dále se jako o spouštěčích akné hovoří o pomerančích, cukru a nekvalitní čokoládě.  Platí tedy, že klíčem ke zdravému tělu a zdravé pleti je zdravá vyvážená strava.

Spát nalíčená? Velké tabu!

Za nepěknou pletí může stát i zanedbání péče o ni. Nebo naopak nevhodná péče. Nešetrné čistící pleťové přípravky na bázi mýdla a příliš horká voda mohou narušit přirozenou rovnováhu pokožky. Některé přípravky péče o pleť a některé make-upy jsou též mastné a komedogenní, tj. ucpávají póry a způsobují akné. Svou pleť čistěte ráno a večer. Základem je před spaním odstranit veškerý make-up. Pomoci může i laserový peeling, který vyhladí a rozjasní vaši pokožku!

Zaměřte se na celkovou pohodu těla

Velkým viníkem akné je stres. Zejména déletrvající úzkost nedělá pleti vůbec dobře a tvoří se akné. Navíc, pokud je člověk ve stresu, se významně snižuje rychlost hojení ran. Snažte se tedy najít způsob, jak se uvolnit. Pomoci může cvičení, relaxace, čas strávený s přáteli.

Pokud ani jedna z našich rad nepomůže, neváhejte se obrátit na oborníky na klinikách Mediestetik v Praze a Teplicích. Ti vám přímo sestaví plán ošetření a hlavně poradí, jak dosáhnout krásné pokožky.

Podobné články:

 

#akné # strava # kosmetika # peeling

Kontaktujte nás

vyberte soubory