Klinika Mediestetik a její terapie

Klinika Mediestetik a její terapie

Klinika Mediestetik využívá v terapii léty ověřené a 100% funkční preparáty v oblasti kloubní a tkáňové regenerace. Léčí za pomoci aktivní plazmy bohaté na trombocyty, pomocí preparátů na bázi kyseliny hyaluronové a kombinace obou preparátů.

Medikamenty pocházejí od švýcarské společnosti s názvem RegenLab a klinika Mediestetik je v rámci ortopedické ambulance nyní nabízí jako jedno z několika málo zařízení na území České republiky našim klientům.

REGENPLAZMA® (ACP)

Vlastní plazma kliniky Mediestetik je bohatá na krevní destičky, říká se jí plasma PRP, platelet rich plasma, či ACP. Funguje jako buněčný opravář a zároveň i stimulátor. Dokáže unaveným buňkám znovu nařídit obnovu a napravit poškozené buňky. Vše, co k tomu potřebuje, je pouze její odstředění z krve a následná aplikace v místě potřeby.

Švýcarská technologie Regenplazma® (ACP), kterou využívají specialisté kliniky i při ortopedické léčbě, je dosud nejčistější formou aplikace vlastní krevní plazmy. Během ní lze aktivovat až 80 % vlastních růstových faktorů. Na rozdíl od jiných metod nepoužívá žádné chemické aktivátory, což eliminuje riziko alergických reakcí a individuální intolerance pacienta.

Výzkumy ukazují, že k výraznému zlepšení nebo úplnému vymizení potíží dochází při terapii RegenPlasmou® u 70 % pacientů.

Kyselina hyaluronová do kloubů a regenmatrix®

Kyselina hyaluronová se přirozeně nachází v mezibuněčné hmotě našeho těla, například v kloubních vazivech umožňujících náš plynulý pohyb. Dodatečná aplikace do problémových míst způsobí okamžitou a žádoucí hydrataci tkání zmírňující potíže i její projevy, kterými je bolest.

Z nových klinických studií vyplývá, že výsledný efekt plazmy PRP je u degenerativních kloubních onemocnění umocňován současným podáním kyseliny hyaluronové. To umožňuje ošetření RegenMatrix®, které složky kombinuje. Pacienti pociťují výrazné zmírnění bolesti, ztuhlosti a zlepšení hybnosti. Aplikace PRP urychluje proces uzdravení akutních, chronických i degenerativních onemocnění pohybového aparátu.

Kyselinu hyaluronovou lze použít i jako náhradu synoviální tekutiny při degenerativní a mechanické artropatii kolenního a kyčelního kloubu. 

Kontaktujte nás

vyberte soubory