Co se využívá jako náhrada synoviální tekutiny?

Co se využívá jako náhrada synoviální tekutiny?

Ortopedické problémy jsou jedny z nejhorších, co nás mohou sužovat. Přece jenom když nám něco brání ve svobodném pohybu, je to mnohem horší, než kdyby nás sužoval pupínek na obličeji. Samozřejmě, i dermatologické problémy jsou zlé, ale nikdy nám nebrání v chůzi nebo v tom, abychom dělali, co máme rádi. Pokud se u vás projeví nějaký ortopedický problém, jako je například bolest klounů, měli byste vyhledat ortopedickou kliniku a měli byste si sjednat schůzku.

Pokud nevíte, do jakých ortopedických rukou se máte svěřit, vždy vybírejte podle recenzí předešlých klientů. Nikdo vám s výběrem nepomůže víc než ten, kdo si péčí ortopedických odborníků prošel. Samozřejmě se poraďte i se svým obvodním lékařem, který taky může mít dobré zkušenosti s nějakou ortopedickou klinikou.

S čím vším nám pomůžou na ortopedické klinice?

Na ortopedické klinice najdete ambulanci sportovní medicíny, což ocení hlavně sportovci, kterým brání bolest v pohybu. Kromě této ambulance na ortopedické klinice najdete i tu klasickou ambulanci, kde vám pomůžou s klasickými ortopedickými bolestmi, jako je například bolest kloubů. Také vám zde navrhnou a vypracují léčebný plán a samozřejmě součástí služeb ortopedické ambulance je i diagnostika (zahrnující samozřejmě i vyšetření RTG).

Na ortopedii si dokážou poradit s jakýmkoliv problémem kloubů. Pokud to bude nutné, aplikují vám do kloubů kyselinu hyaluronovou, která je nezbytná pro náš plynulý, svobodný pohyb. Tato kyselina se mimo jiné používá i jako náhrada synoviální tekutiny.

Kdy je nutné nahradit synoviální tekutinu?

Nahradit synoviální tekutinu je nutné třeba u pacientů, kteří trpí degenerativní nebo mechanicky vyvolanou artropatií kolenního nebo kyčelního kloubu. Náhrada, kterou je kyselina hyaluronová, způsobuje jakési změny složení a funkce synoviální tekutiny. 

Kontaktujte nás

vyberte soubory