Jaké metody se na ortopedii využívají?

Jaké metody se na ortopedii využívají?

Bezstarostný a hlavně bezbolestný pohyb – po tom touží většinou důchodci, kteří už nemají klouby zrovna nejmladší. Problém s pohybem trápí ale taky i sportovce, kteří mají taky problémy s klouby nebo s vazy. Samozřejmě nepříliš příjemný pohyb může být známkou onemocnění nebo úrazu, který jste prodělali v minulosti. Naštěstí ale není nic, co by nevyřešilo nějaké ortopedické vyšetření, které vám zajistí svobodný pohyb, který bude bez bolesti.

Ortopedických klinik máme dneska všude celou hromadu. Stačí si jenom toho svého ortopeda vyhlédnout a vložit se mu do rukou. Konzultace probíhají většinou bez problémů – zeptáte se na cokoliv, co vás zajímá, ortoped se zeptá, co vás bolí a navrhne vám případnou léčbu.

Pokud se ještě nechystáte na ortopedii nebo se naopak chystáte, ale zajímá vás, jaké metody vám budou navrženy jako vhodná léčba, přinášíme vám seznam těch nejčastějších metod, které se využívají.

Jaké metody se využívají na klouby?

Pokud vás dlouhodobě trápí bolesti kloubů a nezabírají vám na ně ani žádné vitaminy nebo léky, které se dnes a denně reklamují v televizích, pak je třeba zkusit něco jiného. Velice často vám ortoped navrhne léčbu pomocí kyseliny hyaluronové, která je součástí našeho těla – nachází se přirozeně i v mezibuněčné hmotě lidského těla, a to například v kloubních vazivech. Bolestivý pohyb může být často způsoben právě nedostatkem této kyseliny, proto vám toto ošetření kyselinu aplikuje do problémových míst a dojde k okamžité a žádoucí hydrataci tkání, což zmírní bolest a odstraní potíže při pohybu.

Co se využívá při obecných potížích s pohybem?

Jestliže ale nejste ten, kdo potřebuje kyselinu, protože jí má dostatek, přichází na řadu ošetření nazvané regenplazma. Toto ošetření je přezdívaným opravářem buněk a stimulátorem. Dokáže buňky znovu povzbudit k životu a spraví všechno, co je v našem těle poškozené – pohyb bude tedy opět bezbolestný. 

#ortopedie. ortopedické vyšetření

Kontaktujte nás

vyberte soubory