Život se zubním implantátem

Život se zubním implantátem

O naše zuby bychom měli opravdu důkladně pečovat. Přece jenom je to něco, čeho si člověk všimne na první pohled. Pokud patříte k těm, kteří nechodí na pravidelné lékařské prohlídky, dost pravděpodobné je, že vás zuby začnou bolet – většinou je důvodem zubní kaz, který se vám vytvoří díky méně častému čistění zubů. Pokud tento problém nebudete řešit ihned, může se stát, že zub bude muset ven. A pak nastupuje na scénu zubní implantát.

Zubní implantát není nic levného, ale taky to není nic, co by vám mělo komplikovat život. Z počátku se nejspíše budete cítit zvláštně, protože rádoby zub nebude zapadat k ostatním skutečným zubům, ale později si zvyknete a nebudete tento implantát ani vnímat.

Je to něco jako protéza?

Mnoho lidí si mysl, že zubní implantát je něco jako protéza, tedy že si ho budete muset lepit každý den, že vám může vypadnout, že vám může překáže v jedení. Není to tak. Zubní implantát je náhrada za zub, který vám buď vypadne, vyrazíte si ho nebo ho dobrovolně vytrhnete. Je to řešení ve chvíli, kdy vám po zubu nezbude už ani kořen.

Implantát se totiž nasazuje i s kořenem tak, aby vám nijak nekomplikoval život. Běžně si ho sundávat rozhodně nebudete.

Jak probíhá implantace zubní náhrady?

Samozřejmě než bude zubní implantát implantován do vašich úst, musíte projít řadou konzultací s vaším ošetřujícím lékařem. Během konzultací se vypracuje konkrétní léčebný plán, podle něhož se bude pokračovat dál. Následně vám bude zub implantován a zhruba po dvou měsících (až zub dokonale zapadne k těm ostatním a vy si na něj zvyknete) bude nasazena korunka a zub bude kompletní. Pro zvýšenou přesnost a pohodlí celého procesu můžete využít revoluční řízenou implantaci zubů MIS.

Ani se zubním implantátem ale nezapomínejte na pravidelnou ústní hygienu. Určitě nechcete mít víc zubních implantátů, z nichž by se později mohla vyklubat rovnou celá protéza, která ale už rozhodně není tak praktická, jako tyto zubní náhrady.

#zuby # zubní implantáty # zubní náhrady

Kontaktujte nás

vyberte soubory