Pohybové potíže řeší ortopedická ambulance kliniky Mediestetik

Pohybové potíže řeší ortopedická ambulance kliniky Mediestetik

V České republice začala síť klinik Mediestetik působit již v roce 2010 v oboru estetické dermatologie i stomatologie. V roce 2016 se klinika Mediestetik začala věnovat i ortodoncii a ortopedii. Nabízí komplexní služby v oblasti ortopedie a sportovní medicíny.

Řeší celou škálu problémů pohybového ústrojí. Může se týkat léčby poúrazových stavů, nebo třeba chronických šlachových i vazivových úponových bolestí. Zabývá se i léčbou degenerativních kloubních onemocnění, takzvané artrózy. Ta napadá zejména nosné klouby.

Léčba na klinice Mediestetik

Na klinice jsou léčeny i úrazy a záněty šlach, zejména záněty Achillovy šlachy. Častou potíží je i tenisový a golfový loket. Základem služeb kliniky je samozřejmě ortopedická prevence. V ortopedické ambulanci působí velmi zkušený atestovaný ortoped.

Mezinárodní síť klinik Mediestetik se stará o náš svobodný pohyb. Když nás doslova bolí každý krok nebo každé zvednutí ruky, třeba navštívit ortopeda. Specialisti vám nabídnou diagnostiku, léčbu a rehabilitaci poruch hybnosti, vyloučí různé formy zranění a zaměří se onemocnění podpůrného a pohybového aparátu. Dokáží vám pomoci v mnoha případech. Mimo Prahu vznikly sítě klinik na celém území České republiky.

Vědecký výzkum jde v této klinice neustále kupředu a klinika Mediestetik s ním velmi vytrvale drží krok. Své lékaře pravidelně vysílá na zahraniční školení, kongresy a konference a zaručuje tak prvotřídní služby.

Historie ortopedie

Historie ortopedie sahá až do doby kolem roku 1780. Tehdy bal totiž založen první ortopedický institut, který byl první nemocnicí zabývající se zejména deformacemi růstu dětských kostí. Jejím zakladatelem byl muž jménem Jean-Andre Venel, který je nazýván otcem ortopedů a oboru ortopedie vůbec. Tuto pověst si získal díky svým prvním ortopedickým metodám.

Ortopedie je někdy nazývána chirurgií velkých kloubů. K podoborům patří odvětví pediatrie v podobě dětské ortopedie, onkologie v podobě onkoortopedie a artroskopická sekce. 

Kontaktujte nás

vyberte soubory