5 otázek, na které by Vám měl plastický chirurg umět odpovědět

5 otázek, na které by Vám měl plastický chirurg umět odpovědět

Pro plastiku se člověk nerozhoduje jen tak – z hodiny na hodinu. Vše si rozmyslet, zvážit pro i proti tak, abyste si byli jistí, že máte pro zákrok svůj jasný důvod, to chce čas a čistou hlavu. Jakmile ale víte, že operace Vám změní život k lepšímu, nebudete už chtít čekat ani minutu. Ale pozor, je tu přece ještě jeden důležitý bod: Měli byste mít jistotu, že se svěřujete do těch správných rukou. A jak to zjistit? Poradíme Vám pár otázek, které Vám napoví mnoho…

 

Na co všechno byste se tedy měli lékaře zeptat, abyste se mohli finálně rozhodnout?

 

1.Kdo mě bude operovat?

Jinými slovy – ujistěte se, že vybraný plastický chirurg Vás bude mít na starosti od začátku až do konce, a to nejen co se samotné operace týče. „Vyvarujte se lékařů a pracovišť, která nenabízejí možnost konzultací,“ zdůrazňuje prim. MUDr. Miroslav Veliký, plastický chirurg  kliniky Mediestetik. Osobní setkání je zásadní proto, abyste si ověřili, že jste s operatérem na stejné vlně – že lékař ví o všech detailech Vaší anamnézy a že zná Vaše obavy, přání i preference.

 

2.Jaká je vaše kvalifikace?

Tahle otázka by měla prvně padnout ještě, než se s lékařem sejdete. Zvolte chirurga, který má splněnou příslušnou atestaci a zároveň je registrován jako specialista v oboru plastické chirurgie. „Životopis lékaře by měl být pacientovi dostupný tak, aby si mohl o lékaři udělat kompletní přehled, to platí všude na světě,“ zmiňuje Dr. Veliký, který má sám zkušenosti z klinik ve Spojeném království a Francii.

 

 

3.Jaké jsou vaše statistiky?

Kolik operací daného typu Vámi vybraný lékař provedl a jakou má úspěšnost? To jsou naprosto legitimní otázky, kterým by se lékař neměl bránit. Osobní statistiky vypovídají o tom, že máte co dočinění se skutečným profesionálem, který má přehled o své práci a vede si záznamy nejen pro pacienty, ale i svůj další posun v oboru.

plastický chirurg

 

4.Jaká jsou možná rizika a komplikace?

Udělejte si sami čas na průzkum relevantních zdrojů informací a buďte připraveni následně konfrontovat s těmito otázkami i Vašeho potenciálního ošetřujícího lékaře. Správný plastický chirurg by se tomuto tématu měl automaticky věnovat na první konzultaci a ujistit se, že pacient nemá jakékoli obavy a otázky.

 

 

5.Jak bude probíhat pooperační péče?

Poslední, i když zároveň jedna z nejdůležitějších otázek, které by měly mezi Vámi a lékařem padnout. Období bezprostředně po operaci je pro výsledek totiž zásadní, a tudíž byste měli mít jistotu, že víte přesně, co dělat a na koho se obrátit v případě nouze. Každý zodpovědný plastický chirurg nebo klinika by Vám hned během prvního setkání měli nastínit, co můžete čekat bezprostředně po operaci a v následujícím období. „Plastický chirurg profesionál se Vás po operaci nemá chtít jen tak zbavit – naopak, kontrolní konzultace musí být samozřejmostí,“ dodává na závěr Dr. Veliký, který věnuje před i pooperačním setkáním ze svého pracovního týdne řadu hodin.

 

Pokud si odškrtnete všechny předchozí body jako zodpovězené, neměl by Vám v hlavě zůstat viset už žádný otazník a znamená to jediné – jste v péči specialisty, kterému na výsledku záleží. A teď už přijde všechno to, na co jste se tak dlouho těšili. Nový život s dobrým pocitem a zvýšeným sebevědomím. Tak hurá do toho, brzy Vás čeká nová etapa, kterou byste si měli užít naplno.

 

Odstartujte ji na klinice Mediestetik  – objednejte se na konzultaci na: +420 242 242 242 nebo info@mediest.cz

 

#plastika # plastický chirurg # praha # mediestetik

Kontaktujte nás

vyberte soubory