Co všechno byste měli zvážit před faceliftem

Co všechno byste měli zvážit před faceliftem

Tipli byste si, že facelifting (zákrok, který byl do nedávné minulosti pro ženy tajemstvím), se provádí už přes sto let? Jen se o tom nemluvilo – na počátku 20. století byly všechny esteticky, tedy ne-funkčně, orientované operace totiž tabu. I přesto McCarthyho učebnice plastické chirurgie popisuje první „procedury vypínání kůže na obličeji“ už v roce 1901. Od té doby mnoho vody i zákroků uplynulo a facelift tak dnes už patří mezi běžné zkrášlovací procedury. Jako před každým zákrokem na vašem těle byste ale i v tomto případě měli mít jasno hned o několika věcech. Pojďme si je projít…

Jste tím, kým jste

Facelift váš vzhled od základu nezmění, tedy alespoň by správně neměl. Jen vás vrátí zpět tam, kde jste byli před několika lety. Mějte tedy racionální očekávání. Být sám sebou koneckonců přece není špatné.

Promyslete si, co je vaším cílem

Facelift dnes už zdaleka není jen o vypnutí kůže na obličeji. Tato oblast zahrnuje i obnovení povrchových vrstev pokožky, její zpevnění nebo doplňování objemu. Jaké je tedy vaše konkrétní očekávání? Chcete se zbavit povislé kůže v dolních liniích obličeje (okolo čelisti)? Trápí vás výrazné mimické vrásky nebo v některých místech obličeje pociťujete deficit vlivem úbytků (nejen podkožní, ale například i čelistní) tkáně? Ve všech případech současná estetická medicína nabízí velmi efektivní řešení. Jen je třeba dospět ke správné diagnostice a zvolit metodu, která bude mít maximální efekt s ohledem na stávající situaci. Kromě zákroků plastické chirurgie se nabízí i neinvazivní metody liftingu pokožky, například s pomocí liftingových nití (ArtFilting), přístrojové radiofrekvenční metody (Thermage) nebo už zmíněné dermální výplně (ať už dermatologickými preparáty nebo vlastním tukem – Fat Transfer). Trendem je poté metody kombinovat k dosažení individuálního přirozeného, a zároveň výrazného–trvalého, výsledku. V každém případě se vyplatí nechat si poradit a nehnat se do extrémů. I tady platí, že omlazení vám prospěje. Změnu si ale užijete jen, pokud se s ní budete cítit přirozeně.

Správný věk pro facelift neexistuje

Není pravda, že tento zákrok podstupují jen ženy ve vyšším věku. Naopak, trendem posledních let jsou facelifty u žen po čtyřicítce. Tyto ženy jsou ještě velmi pracovně i společensky aktivní, a tak si mohou výsledky faceliftu naplno užít díky prodloužení mladistvého vzhledu o cca 10–12 let.

Co víc – korekcím v obličeji se nebrání už ani ženy okolo 30 let. V této věkové kategorii je v poslední době populární tzv. injekce krásy, neboli aplikace malých dávek "botupreparátu" na správná místa tak, aby došlo k oživení pokožky a předejití některým aspektům stárnutí.

Věnujte čas výběru správného lékaře

Za posledních 15 let došlo i u faceliftu k výraznému posunu metod a technologií. Pokud se tedy svěřujete do péče moderní a ověřené kliniky, není třeba mít v tomto ohledu obavy. Zaměřit byste se měli hlavně na výběr konkrétního chirurga. Ptát byste se měli po praxi, zkušenostech a především ukázkách předchozí práce a referencích. Klíčový je totiž hlavně přístup, otevřenost a estetické vnímání lékaře. Ten by měl být vždy schopen na základě svých zkušeností vyhodnotit individuální situaci a navrhnout nejoptimálnější řešení nebo jejich kombinaci pro každého pacienta. Chirurg je tím, kdo nakonec při zákroku rozhodne, kolik kůže je třeba odebrat, kde je třeba přidat objem v rámci tvarování vašeho obličeje, a tak byste měli mít k tomuto lékaři stoprocentní důvěru.

Operací to nekončí

Omládnout během jednoho zákroku navždy, bez nutnosti údržby? Tak to bohužel není. I po faceliftu si tvář žádá ochranu a péči – člověk by se měl starat o to, co jí, jak si chrání pokožku a obecně, jak k životnímu stylu přistupuje. Důležité je říct, že markantní úbytky váhy spojené s povolením kůže jsou vhodné pouze PŘED ne PO zákroku.

Tak! Už víte, co a jak, a máte jasné představy, co vám facelift má přinést? Pak vás čeká zmíněná fáze: hledání špičkového chirurga! A i tu vám usnadníme. Náš specialista, prim. MUDr. Veliký, má s faceliftem bohaté zkušenosti. A nejen s ním! Primář plastické chirurgie kliniky Mediestetik umí navrhnout komplexní estetické řešení, které splní vaše představy, přímo na míru.

 

Stačí se objednat: +420 242 242 242 nebo info@mediest.cz

#facelift # artfilting # thermage # dermální výplně # plastika # injekce krasy

Kontaktujte nás

vyberte soubory