4 trendy v estetice, které vládnou roku 2019

4 trendy v estetice, které vládnou roku 2019

Plastická chirurgie, stejně jako celá medicína, se neustále posouvá mílovými kroky kupředu. Nové materiály, nové techniky a technologie – to vše zlepšuje práci chirurgů, a co je nejdůležitější: usnadňuje rekonvalescenci a výsledný efekt u pacientů. Moderní postupy teď ale stranou. Pojďme se podívat, jaké estetické vnímání obecně získává na poli estetické medicíny hlavní slovo. Top 4 trendy plastiky roku 2019 pro nás, na základě svých zkušeností, sestavil plastický chirurg kliniky Mediestetik, MUDr. Miroslav Veliký.

1.Zůstat sám sebou

Zatímco před lety byli plastičtí chirurgové nuceni listovat společenskými magazíny a pacienti po nich vyžadovali vzhled populárních hvězd, dnes jsou preference jinde. „Naštěstí se trendy v požadavcích pacientů postupně vrací zpět – směrem k vlastní podobě,“ zmiňuje Dr. Veliký. Pacienti ve většině případů chtějí zachovat svou vlastní identitu a podobu, a jde jim pouze o vylepšení, které jim pomůže cítit se příjemněji. „I tak se ale stále, hlavně mezi mladšími pacientkami u zvětšení prsou, čas od času objeví touha po extrémní velikosti implantátů,“ dodává MUDr. Veliký, který se ale vždy snaží pacientkám vysvětlit, že po estetické, fyzické – proporcionální i zdravotní stránce je dobré volit implantáty odpovídající pacientčině postavě.

2.Komplexní estetická medicína

Kombinované zákroky si získávají čím dál větší pozornost pacientů. „Důvody jsou nasnadě: šetří se čas pro operaci, rekonvalescenci, náklady a výsledky mají double-efekt,“ vysvětluje Dr. Veliký. Důkazem jsou jak kombinace dvou plastických operací, jako je například liposukce a fat transfer (modelace těla s pomocí vlastního odsátého tuku), nebo spojení plastiky a estetické dermatologie. V tomhle případě je hitem vysoce efektivní blefaroplastika kombinovaná s neinvazivním přístrojovým liftingem Thermage. 

trende krása

3.Mužská plastika

Je to tak, plastika už dávno není jen ženskou doménou. Na operační sály muže přivádí hlavně motivace k udržení statusu v pracovním a společenském životě, ale i pouhý fakt, že i oni stárnou a plastická chirurgie dnes už jednoduše není tabu bez rozdílu pohlaví. Pryč jsou ty časy, kdy si pánové nechávali maximálně odoperovat víčka nebo narovnat nos. Dnes jsou v mužské plastice vyhledávané zejména výplně pro zvýraznění maskulinních rysů, liposukce, ale například i prsní implantáty pro mužnou hruď.

4.Začíná se od prevence

Doktor Veliký zmiňuje, že čím dál častěji se u něj objevují pacientky pod 30 let, které chtějí předejít výrazným a možná i nevratným známkám stáří včasně zvolenými zákroky. Patří mezi ně například aplikace injekcí krásy ve velmi malých dávkách za účelem rychlé vzpruhy pokožky a vypnutí jemných vrásek, například okolo očí. 

Jsme tedy za polovinou roku a už teď se zdá, že rok 2019 přinesl, alespoň co se plastiky týče, poměrně pozitivní vývoj v pohledu na estetiku a korekce vzhledu. Dr. Veliký, který je příznivcem rozumných a vyvážených řešení, tenhle pokrok kvituje a dodává, že rok 2019 kráse svědčí. A jak to vidíte vy? Nastala u vás doba na změnu, nebo jsou pro vás estetické korekce tabu?

 

Ať už to máte jakkoli, osobní konzultace vám pomůže udělat si jasno. Přijďte si popovídat s Dr. Velikým na kliniku Mediestetik. Na konzultaci se můžete objednat na: +420 242 242 242 nebo info@mediest.cz.

#trendy # estetika # krása # zvětšení prsou # plastika # lifting

Kontaktujte nás

vyberte soubory