Pevné břicho bez každodenní posilovny a pilulek na pálení tuků?

Pevné břicho bez každodenní posilovny a pilulek na pálení tuků?

Podle úsilí věnovaného cvičení a všech dobrot, které jste si v poslední době odřekli, už pomalu, ale jistě očekáváte, kdy že se vaše břicho promění ve skálu. Pověstný six-pack, neboli pekáč buchet, ale stále nikde? Nezoufejte. Tady je 5 tipů, jak získat pevné břicho, které vám nad knoflík od kalhot jen tak neuteče.

1. Zapomeňte na zabijáky tuků

Tenhle gang pilulek je totiž opravdu jen marketingový tah. Ve skutečnosti jsou úbytky tuku podpořené fat-burningovými přípravky v podstatě minimální, o to více u lidí, kteří usilují o výrazné redukce. Jediné, co na tuk v oblasti břicha platí, je následující…

2. Cvičte nejen aerobně

Ano, tuky se skutečně pálí až od jisté zátěže a tepové frekvence. Břicho ale nestačí jen zhubnout, je třeba ho i zpevnit. Proto je ideální zaměřit se na cvičení hloubkových svalů středu těla (břišní svaly, svaly okolo páteře, pánve a bránice, tedy CORE). Nakonec vám poděkuje nejen břicho, ale i vaše záda. Zlepší se vám koordinace, stabilita i držení těla, a budete proto vypadat ještě štíhlejší, než ve skutečnosti začnete postupně být.

3. Odpusťte si počítání kalorií

Buďte na sebe hodní. Je pravda, že právě u břicha hodně platí, že hubnutí znamená stav, kdy přijaté kalorie nepřesahují ty vydané. Obsesivní počítání kalorií vás ale může pořádně vytrestat. Hlava začne pracovat, přípravy jídla se stanou noční můrou a vy si neužijete jediné sousto. Lepší je tedy rozumně myslet na to, aby vás váš talíř zasytil, byl nutričně výživný a zároveň měl nižší množství kalorií. Ovoce, zelenina, celozrnné obilniny a nízkotučné proteiny (rybí maso, drůbež, tvaroh…) – to vše jsou potraviny, které umí nadupat hodně energie do málo kalorií. Vy tak můžete jíst dosyta bez toho, abyste si rozšiřovali pas.

liposukce

4. Jezte po cvičení

Tohle je ta pravá chvíle doplnit palivo. Vaše tělo čerpá hodně energie na regeneraci a vy mu můžete pomoci. Navíc, právě v této chvíli veškeré živiny a kalorie jdou do svalových tkání místo toho, aby se uložily jako tuk. Samozřejmě, všeho s mírou. Pokud vás ale přeci jen přepadne obrovský vlčí hlad, řešte ho s rozumem. Libové maso doplňte plnohodnotnou, na vlákninu bohatou přílohou, jako jsou například fazole.

5. I přes všechnu racionální a pozvolnou snahu to nejde?

Řešíte tenhle problém aktivně měsíce, ne-li roky? Situace se nelepší, nebo dokonce vlivem dalších okolností, jako jsou těhotenství a porod, zhoršuje? Netrapte sami sebe a dopřejte si pocit z břicha, za které se na pláži nebudete stydět. Liposukce je dnes už vlastně řadový zákrok plastické chirurgie s velmi dobrými výsledky a rychlou rekonvalescencí, zmiňuje MUDr. Aneta Krajcová, plastická chirurgyně kliniky Mediestetik. Pacientce zůstanou dvě velmi drobné jizvičky (4 mm) umístěné tak, aby je šlo schovat pod prádlem. Odsátý tuk poté navíc můžete použít tam, kde tkáň naopak chybí. I metoda Fat Transferu je v nabídce kliniky Mediestetik a jedná se o zákrok, který velmi stoupá na popularitě. Proč totiž nevyužít vlastního materiálu k vylepšení i dalších míst, třeba na zvětšení prsou? Jsou ale i případy, kdy samotné odsátí tuku nestačí – k jeho hromadění v oblasti břicha se totiž ještě může přidat rozestoupení břišní stěny, nejčastěji po porodu. I to umí současná plastická chirurgie řešit – sešitím diastázy v rámci abdominoplastiky. Abdominoplastika je oproti liposukci zákrokem větším, výsledky ale stojí za to. Zkušení chirurgové a špičkové vybavení na klinice Mediestetik navíc zaručuje i u tohoto zákroku rychlou rekonvalescenci.

Vypracování břicha je opravdu během na dlouhou trať. Zdá se vám, že už běžíte moc dlouho a motivace se nedostavuje? Nechcete čekat a břicho už vás jednoduše otravuje? Objednejte se na osobní konzultaci, naši plastičtí chirurgové pro vás najdou to správné řešení.

 

+420 242 242 242 nebo info@mediest.cz

#břicho # plastika # liposukce # fat transfer # six pack

Kontaktujte nás

vyberte soubory