Dejte sbohem metličkám na kůži

Dejte sbohem metličkám na kůži

Nejprve se objeví jen mírné začervenání, postupně ale dochází k jemnému prokvétání kůže – na obličeji, na nohou, ale třeba i na břiše. Je tohle i váš problém? Pak vás trápí mikrovarixy.

Mikro vs. varixy

V tomto případě není řeč přímo o křečových žilách (varixech), tedy o chronické poruše cesty žilní zpět směrem k srdci, kdy žíly nejsou schopny vzdorovat gravitaci a postupně plasticky vystupují na pokožce. Křečové žíly mohou mít různé příčiny i následky – těžknutím nohou, bolestmi a křečemi počínaje, a v krajních případech bércovými vředy konče. Oproti tomu metličky neboli mikrovarixy jsou vždy zapříčiněny ztenčením žilních stěn a ztrátou jejich elasticity. Představují převážně estetický problém.

Proč a koho se mikrovarixy týkají?

Statistiky mluví poměrně neúprosně. V 80 % případů se mikrovarixy týkají žen. Hlavních činitelů je totiž v tomto případě hned několik, jen jeden ale mluví v neprospěch něžného pohlaví. Krom genetiky a životního stylu tu totiž do hry vstupují i hormony. I proto se dívkám s touto anamnézou v dospívání doporučuje antikoncepce bez estrogenů.

Na kterých částech těla se metličky objevují?

Nejčastější oblastí jsou zevní strany bérců a stehen, i když na dolních končetinách se mohou mikrovarixy vyskytovat téměř kdekoli. Někdy se drobné popraskané žilky mohou objevit i na břiše a hrudníku. A hlavně – tenhle estetický problém se bohužel nevyhýbá ani obličeji.

Co s tím?

Jakmile se prokvétání objeví, je na prevenci už pozdě. Jediným možným řešením jsou pak miniinvazivní zákroky. Jednou z velmi efektivních možností, jak se metliček zbavit, představuje laserová terapie. My na klinice Mediestetik sázíme na cévní laser americké společnosti Candela. Jmenuje se V-Beam a během třiceti minut dokáže stáhnout cévky v problematických oblastech a vás tak zbavit nejen metliček, ale i dalších estetických problémů cévního původu na obličeji, jako je kuperóza, hemangiom nebo oheň.

Více informací o rozdílech mezi těmito kožními vadami cévního původu, i o laseru V-Beam, se dočtete na stránkách Mediestetik. Tak si udělejte si přehled, objednejte se a zbavte se nepříjemného zarudnutí pokožky.

Související články

#vbeam # laser # estheticmedicine # veins # cevniproblemy # dermalogie # Praha

Kontaktujte nás

vyberte soubory