Nejdostupnější sérum krásy? SPÁNEK

Nejdostupnější sérum krásy? SPÁNEK

Je to tak! Můžete se zdravě stravovat a na obličeji si vrstvit masky, krémy i oleje, pokud ale denně spíte méně jak sedm hodin, ráno v zrcadle spokojená nebudete. Ani ta nejspeciálnější a nejdražší kosmetika totiž nenahradí to, co dokáže dlouhý a kvalitní spánek. To kouzelné slovo je regenerace.

Okrasné účinky spánku rozhodně nejsou mýtus. Spojitost mezi pomaleji stárnoucí pletí a dostatkem kvalitního spánku potvrdilo hned několik vědeckých studií. Ty ukázaly, že kožní buňky v noci regenerují až dvojnásobnou rychlostí než přes den. Na tuhle „rychloproceduru“ pak spoléhají i ti, kdo se krásou živí. Řada modelek a hereček ve svých tajných tricích často zmiňuje spánek, jako jednoduchý a efektivní beauty-tip. Pěkných deset hodin v posteli si málokdo z nás může dovolit a takto dlouhý pravidelný útlum ani není pro tělo žádoucí. Zmíněných sedm hodin nicméně představuje zlatou střední cestu a zároveň i důležitý biologický mezník.

Jak se na vašem obličeji podepíše bdění?

Studie kosmetických firem ukazují, že ženy, které spí méně než sedm hodin denně, mívají nejen hlubší vrásky, zašedlou pleť a kruhy pod očima, ale také narušenou funkci bariéry pleti. To znamená, že jejich pokožka snadněji ztrácí vodu, je tím pádem dehydratovaná a následně víc náchylná k infekcím. Snadněji do ní proniká i škodlivé UV záření a zhoršuje se regenerace spálenin od sluníčka.

Co se vlastně děje s naší pokožkou, když spíme?

Představit si to můžete jednoduše – tělo, které bylo celý den na stráži k vaší obraně má najednou padla. Rozhodně ale nezahálí a pustí se do oprav všude, kde je potřeba, včetně pokožky. Pomáhá mu při tom vznikající teplo i probíhající hormonální procesy. Během spánku se začne uvolňovat melatonin, jinak také známý jako hormon mládí, který přispívá k obnově buněk. Po půlnoci se pak začne naopak blokovat produkce stresového hormonu kortizolu, který na pokožku působí i protizánětlivě. Nakonec se pak do hry přidá i růstový hormon a pleť během několika hodin prokoukne. Co víc – z dobrého vyspání těží i vlasy. V hlubokém spánku se vytváří důležité proteiny, které posilují vlasové folikuly a pomáhají proti řídnutí kštice.  

A co když ne?

Pokud nespíme, spíme málo nebo přerušovaně, hormon kortizol má „pré“, a s ním dochází k zadržovaní vody. Obnova pokožky se zpomalí, začnou se ničit kolagenová vlákna, zvýrazní se kruhy pod očima a na obličeji se objeví více tmavých míst. A když se k tomu navíc přidá i silné zaboření do polštáře, které zanechá na pokožce ztrácející pružnost otisky, je dokonáno. Ráno se probudíme zmačkaní, s otoky a černými kruhy pod očima. Ty způsobuje jednak špatné proudění lymfy, tak i popraskání jemných žilek. Kůže pod očima je pak bohužel natolik jemná, že prozradí jakýkoli pigment.

Jak se prospat do krásy?

Rad k docílení kvalitního spánku je celá řada a jsou poměrně dobře známé. Tmavá a nepřetopená místnost, kvalitní matrace, omezení náročné fyzické aktivity a očního kontaktu s modrým světlem obrazovek – to vše, a mnohem více, platí! A co prospěje přímo vaší pleti? Pečlivé očištění a ošetření krémem je samozřejmostí. Zahříváním pleti v noci pak dochází k její dehydrataci. Vypitím litrů vody před spaním ale situaci nezlepšíte, jen si zaděláte na probdělou noc s běháním na záchod. Lepší cestou je večerní konzumace zeleniny a ovoce, potravin bohatých na vodu, ze kterých si tělní buňky umí vzít vláhu lépe. V posteli si pak mírně zvyšte podložení pod hlavou, aby docházelo k lepší cirkulaci krve a lymfy. A zkuste se vyhnout i otiskům na obličeji spaním na zádech. To ale není tak jednoduché, každý máme své návyky, však my víme…J. Začněte tedy od základů, dobře se vyspěte a vaše pleť vám poděkuje.

 

Někdy ale ani dlouhodobě kvalitní spánek nic nezmůže. Pak přichází na řadu moderní estetické technologie. V Mediestetik můžete podstoupit výraznou regeneraci pokožky díky proceduře Redermalizace: https://www.mediest.cz/214-clanek-redermalizace-nova-era-omlazeni-pleti. Tak se objednejte a přijďte si k nám odpočinout do krásy.

 

Související články

#sleepingbeauty # spanek # krasa # regenerace # redermalizace # pevnapokozka # Praha

Kontaktujte nás

vyberte soubory