Znáte všechny druhy zubních náhrad a protéz?

Znáte všechny druhy zubních náhrad a protéz?

Dneska se na vzhled poměrně dbá. Žijeme v době, kdy přemýšlíme o lidech na základě vzhledu, proto se není čemu divit, když se mnoho lidí snaží o to, aby vypadali naprosto perfektně. Ženy hubnou, pánové cvičí. Jenže mnohdy našimi nedokonalostmi není jenom postava, ale to, co je na postavě navíc. Mnohdy si necháváme odstranit pihy, protože někdo řekl, že jsou ošklivé, jindy si necháváme zvětšit prsa, protože někdo řekl, že jsou šíleně malé, pánové podstupují vlasové péče, protože se někdo posmíval jejich začínající pleši.

Nejvíce bychom ale měli dbát na svůj úsměv, protože to je to první, čeho si většinou všimneme nejen na ženě, ale taky na muži. Úsměv – to je to, co nás hned napoprvé okouzlí. Ovšem pokud jsou zuby zkažené, spíše se nám člověk, i když je sebevíc milý, zprotiví. O zuby tedy dbejme především, nikoliv o pihy či o pleš nebo prsa. Vše je tak, jak má být, ale zuby jsou důsledkem naší péče.

Nikdo přece nechce, aby naše zuby kazil nějaký kaz, který je způsoben proto, že si jenom špatně a málo čistíme zuby. Jenže díky nesprávné péči o zuby můžeme o zuby taky přijít, což je mnohem horší. V tom případě nastupují na scénu zubní náhrady, popřípadě i protézy. Pojďme si tedy říct jejich druhy.

Co je to zubní implantát?

Dnes je tím nejstandardnějším řešením zubní implantát, což je vlastně fixní a funkční náhrada zubu, a to i včetně kořenu. Díky tomu se tak pacientovi nabízí ničím nekomplikovaný život – nemusíte implantát sundávat, nešišláte, plynule hovoříte bez chyb.

Co je to zubní můstek?

Zubní můstky jsou zpravidla nasazeny na zuby, kdy obklopují místo, které zbylo po chybějícím zubu. Je to tedy řešení, které se nabízí v situaci, kdy jste nepřišli o celý zub, nýbrž třeba jenom o kousek. Popřípadě se zubní můstek nabízí ve chvíli, kdy jste přišli o maximálně dva zuby, které sídlí až někde vzadu v ústech.

Co jet o zubní korunka?

Pokud nahrazujete zub, který má kořen v dásni nepoškozen a zachován, tak vám postačí jenom zubní korunka. Ta se nejčastěji vyrábí z celokeramiky nebo ve stomatologické laboratoři pomocí počítačových systémů.

#zuby # zubní náhrady # zubní implantáty # protézy

Kontaktujte nás

vyberte soubory