Seznamte se s ortopedickými pomůckami

Seznamte se s ortopedickými pomůckami

Zdraví máme jenom jedno. Každý člověk by si o něj měl dbát. Přece jenom aktuálně žijeme v době, kdy nás každý den láká rychlé občerstvení, které není zrovna to nejlepší, co můžeme jíst. Dbejme proto nejen na to, co jíme, ale i na to, jestli se hýbeme. Každý člověk by měl dneska dělat nějaký sport. Díky sportu se udržujeme v kondici a fit, naše kosti neleniví. Samozřejmě i během sportu se nám může něco stát – pokud se tak stane, většinou míříme na ortopedii, protože právě zde se léčí problémy s pohybovým ústrojím.

Každý z nás může onemocnět – můžeme si zvrtnout kotník, ale taky nás může postihnout třeba osteoartróza. Ať už nás postihne cokoliv, k léčení se používají různé ortopedické pomůcky, s nimiž se nyní pojďme seznámit.

Ještě než si je vyjmenujeme, většinu těchto ortopedických pomůcek si můžete koupit domů preventivně. Přece jenom doma se nám děje nejvíce úrazů, s nimiž poté míříme na ortopedickou kliniku. Pokud si zvrtneme kotník, návleky jsou první pomocí, která nám nohu udrží v klidu, než se dostaneme na řadu na pohotovosti či na ortopedii.

• návleky

Návleky bychom měli mít doma stoprocentně. Slouží k základnímu stažení a chrání naše poškozené klouby či vazy při zátěžích. Návleky částo používají hlavně sportovci, kteří po dlouho léčeném úrazu jdou opět sportovat. Aby se jim vyléčené klouby nijak nezvrtly, návleky jsou nezbytné.

• bandáže

K podobnému účelu slouží i bandáže. Ty jsou ideálnější pro fixaci kloubů, jsou pevnější – pokud můžou sportovci volit mezi návleky a bandážemi, měli by sáhnout po bandážích. Bandáže nejen, že fixují, ale taky zajišťují vyšší stabilitu postižených míst.

• ortézy

K ortopedickým pomůckám patří taky ortézy. Jde o nejvyšší formu podpory stability, ortézy jsou pevné, věštinou vyztužené. Ortézy se většinou používají k tomu, aby byl úspěšně doléčen pooperační stav. 

Kontaktujte nás

vyberte soubory