Až moc se potím – jak léčit nadměrné pocení? Dá se to?

Až moc se potím – jak léčit nadměrné pocení? Dá se to?

Léto už je bohužel (ale možná i bohudík) za námi. Na scénu přichází řada chladnějších ročních období, ale i ty mají své kouzlo. Po létě se nám bude jistě stýskat, tedy kromě jedné věci – zápachu v městské hromadné dopravě. Jistě i vám vadí lidé, kteří neumí používat deodoranty a v tom největším horku se tlačí na vás v autobusu nebo v tramvaji. Jenže mnohdy to není jejich vina – mnohdy je to zdravotní problém, který se musí léčit. Pokud i vy trpíte nadměrným pocením, je třeba, abyste si sjednali schůzku na dermatologické klinice.

Dneska existuje celá řada dermatologických klinik, které se řadí opravdu mezi špičky ve svém oboru. Na těchto klinikách vám pomůžou s odstraněním pih, kožních výrůstků nebo například se ztrátou vlasů. A jak již bylo zmíněno – pomůžou vám zde i s nadměrným pocením.

Jak se nadměrné pocení léčí?

V dnešní době už existuje celá řada možností, jak zatočit s nepříjemnými kruhy pod pažemi. Jednou možností je ošetření pomocí látky, která okáže problém rychle vyřešit. Jedná se o látku, která se pojí na nervové zakončení potních žláz, a ihned blokuje uvolňování potu v dané ošetřené oblasti.

Je ošetření po zbytek života?

Bohužel toto ošetření není moc dlouhotrvající – trvá jen půl roku. Je však pozitivní, že se dá toto ošetření opakovat, aniž by se poškodilo naše zdraví. Stačí si vždy jenom sjednat schůzku s vaším dermatologem.

Jaké části si mohu nechat ošetřit?

Nejčastěji se ošetřují hlavně podpaží, ale taky chodidla nebo  dlaně. Často si lidé stěžují i na pocení třísel nebo beder či čela. I tyto části těla lze snadno ošetřit.

Jak se zákrok provádí?

Látka se aplikuje v lokální anestezii. Hned po tomto ošetření se však můžete vrátit do svého běžného života, nejste ničím omezování, nemusíte držet žádný klidový režim. Není nutný ani spánek či jiná podobná regenerace. 

#tělo # nadměrné pocení

Kontaktujte nás

vyberte soubory