(D)EPILACE aneb porevoluční probuzení nové generace

(D)EPILACE aneb porevoluční probuzení nové generace

Ano, dnes, 30 let po Sametové revoluci se může zdát jako sci-fi, že pojem DEPILACE byl v tehdejším Československu prakticky neznámý. Zkusme se podívat na dobové fotografie. Budou ve vás vyvolávat směs údivu a pohoršení, v lepším případě shovívavý úsměv a otázku „ co to bylo za divnou generaci“?

Odstraňování chloupků se již stalo bežnou součástí péče o naše tělo. Existují různé způsoby, jak toho dosáhnout, v závislosti na výsledcích, které od toho očekáváme. 

Depilace a epilace jsou dva termíny, které si lidé často pletou. Rozdíl mezi nimi je však zásadní. Zatímco depilací odstraníte pouze chloupky z povrchu kůže, epilací naopak odstraníte chloupky i s jejich kořínkem.

Depilace je tedy metoda, která vás chloupků natrvalo nezbaví. Opětovný růst může být vidět už za 2-3 dny po depilaci. Ovšem je to volba, kterou si mnoho z nás vybírá díky rychlému výsledku. 

Nejúčinnější a nejtrvalejší metodou na odstranění chloupků je laserová epilace. Na klinice Mediestetik právě tuto metodu provádí vysoce efektivním laserem GentleLase z USA. Ošetření je velmi rychlé, díky speciálnímu systému chlazení pokožky bezprostředně před laserovým impulsem, a po něm je ošetření také takřka bezbolestné a jeho výsledky jsou skutečně trvalé. Vy si tak můžete být jisti, že po ukončení tohoto ošetření vám již žádné chloupky nevyrostou. 

Pro některé partie je laserová epilace nenahraditelná a domácí péče ji nahradit zkrátka nemůže.

A jak takové ošetření probíhá?

Paprsek laseru sjede po chloupku až ke kořínku, kde jej tepelně zničí a chloupek tím už nemá šanci narůst. Aby odstranění proběhlo zcela úspěšně, musí být provedeno v růstové fázi chloupku. V této fázi se v jeden moment nachází přibližně 30% všech chloupků. Proto je třeba proceduru zpravidla opakovat 3x až 5x. 

Naše rada tedy zní, pokud chcete dosáhnout trvalého výsledku, minimalizovat póry a udržet pokožku měkčí, GentleLase na klinice estetické medicíny Mediestetik je tou správnou volbou pro trvalé odstranění vašich chloupků. 

 

##epilace #depilace #gentle lase #dermatologie #praha

Kontaktujte nás

vyberte soubory