Jak si vybrat ty správné implantáty

Jak si vybrat ty správné implantáty

Ač se to tak při současných trendech může občas zdát, cílem plastiky není tvořit dokonalé kopie podle jedné šablony. Každý rozumný chirurg se zkušenostmi takový přístup při zvětšení prsou ani nemůže nabídnout ­– ve hře je totiž až příliš mnoho proměnných. Pojďme si říct alespoň ty základní z nich.

Co hraje při výběru prsních implantátů roli?

Anatomie

„Pacientčina motivace a její přání by samozřejmě měly být vždy č. 1, jsou ale věci, které jen tak nezměníme – zařídila je totiž matka příroda,“ poznamenává přední plastický chirurg kliniky Mediestetik. Anatomické poměry pacientky hrají při výběru implantátů skutečně stěžejní roli. Rozhodující je nejen celkový vzhled postavy, ale i rozpětí hrudníku, dosavadní velikost, pevnost a tvar prsou, umístění prsní žlázy a kvalita krycího materiálu (kůže a podkoží).

Představa, že stejná velikost a tvar implantátu dá stejný výsledek u všech pacientek, je mylná. V praxi mají každá velikost a profil implantátů celé rozpětí, v jakém se může velikostně a tvarem pohybovat výsledek.

A když se podíváme na konkrétní body – aktuální tvar, pevnost a velikost prsou jsou rozhodující jednoduše proto, že například výrazně povislá prsa samotné implantáty vrátit zpět a pozdvihnout nedokáží, je třeba provést modelaci. Tvar je zase určující pro možnosti vložení implantátu (např. úzká prsa tubulovitého tvaru apod.). Stejně tak pozice prsní žlázy má vliv na vhodné umístění implantátu (pod žlázu vs. pod prsní sval) a jeho profil (anatomický vs. kulatý).

Co tělo, to zkrátka jiná konstituce a jiné faktory, které je třeba zvážit, aby implantáty nejen dobře vypadaly, ale byly i maximálně funkční a bezpečné.

No a pak jsou tu už zmínění zásadní činitelé – ti, kteří vedou primárně pacientku k rozhodnutí podstoupit augmentaci.

augmentace prsou

Přání pacientky

Sny se mají plnit (nejen o Vánocích) zvlášť, když se jedná o vlastní tělo, sebevědomí a tohle přání pacientku provází celé dlouhé roky. Plastická operace prsou je v takových případech skutečně životabudičem, který dokáže nastartovat novou etapu. Zkušený plastický chirurg umí naslouchat pacientčiným přáním, bere je na vědomí i respektuje, a zároveň vše dokáže vhodně skloubit s anatomickými možnostmi tak, aby výsledek udělal radost oběma stranám…dlouhodobě.

Životní styl

Výrazné kolísání váhy, kouření, zaměstnání, (ne)aktivní životní styl ­– faktory minulé, současné i ty plánované, budoucí – ty všechny by měly do výběru implantátů promluvit. Tedy pokud chcete sáhnout po těch správných!

Předsevzaly jste si výraznou změnu postavy? Pozor, prsa hubnou jako první, a lepší na to myslet, než se pustíte do zvětšení s implantáty. Pokud jste kouřily nebo kouříte, lékař Vás 100% požádá, abyste ve vlastním zájmu s co největším předstihem před operací přestaly. Kouření škodí hojení a celkové rekonvalescenci. No a zdravotní stav, zaměstnání a aktivní či neaktivní životní styl, to je komplexní téma, které též nejde přehlížet. Tak například ­– pokud máte problémy s krční páteří, jste vysoce aktivní sportovkyně a zátěž se týká i Vaší práce, je na místě zvážit použití odlehčených implantátů B-Lite. Podívejte se jaké jsou nejčastější důvody proč ženy chtějí prsní implantáty zde.

Moderní plastická chirurgie jednoduše není a neměla by být fabrikou na dokonalá těla, ale komplexním přístupem – v současné době jsou k tomu dostupné informace, zkušenosti a prostředky. Jen je třeba taková místa najít.

A nemusíte chodit daleko. Lékaři kliniky Mediestetik patří skutečně mezi nejen české, ale i evropské špičky v oboru se stovkami referencí. Zkušenosti, estetické cítění i emoční vnímání – to vše je k výběru těch správných implantátů třeba.

Přijďte se přesvědčit samy na konzultaci: +420 242 242 242 nebo info@mediest.cz

#prsní implantáty #modelace prsou #plastika prsou #plastický chirurg

Kontaktujte nás

vyberte soubory