Podzimní pleťový doping “céčkem”

Podzimní pleťový doping “céčkem”

Na tohle období se těší málokdo – loučení s krátkými rukávy a vybalování chundelatých svetrů nás z počátku sice baví, občas ale nakonec i bolí, a to doslova! Kdo letos nestačil rozmarům počasí a ze dne na den nepřešatil, přivítal začátek nové sezony pořádným nachlazením. První pomoc v boji s rýmou je pak jasná - většina z nás sáhne po vitaminu C ve zvýšených dávkách. At už léčená nebo ne, za sedm dní je pryč. A co pak s odřeným nosem a vysušenou pokožkou? Budete se divit – odpověď je znovu “za C”!

Pro korunu těla krále všech vitaminů

Vitamin C, nebo-li kyselina askorbová, totiž nepůsobí blahodárně jen na imunitu, ale i naši pleť. Ochrana, ozdravení a omlazení – ne nadarmo se tak poslední dobou všechna účinná séra, krémy a masti točí kolem této účinné látky. A za co konkrétně vám vaše pleť v chladném počasí s “céčkem” poděkuje?

Antioxidantem proti mrazu

Je to tak, vitamin C patří mezi ty zázračné látky, které neutralizují volné radikály a nepříznivé vnější i vnitřní vlivy. A jelilkož nepřítele je třeba pojmenovat jasně, ukažme si na: stres, smog, kouření, sluneční záření a extremní změny teplot nevyjímaje. Všechny tyto útočníky odrazí pleť vyživená “céčkem” raz dva!

C sjednoCuje

Tmavé kruhy pod očima, začervenání, pigmentace… občas toho na obličeji napočítáme víc, než bychom chtěli. Vemte si na pomoc kvalitní serum s vitaminem C. To vám pomůže snížit výskyt tmavých kruhů, vyrovnat tóny pleti a dokonce vyléčit drobná zarudnutí a pupínky.

Vitamin mládí

Věřte nevěřte, vitamin C umí podpořit i tvorbu kolagenu, a tudíž přispívá k obnově elasticity pleti a vyplnění jemných vrásek. Co je ale hlavní – pleť po přípravcích zůstává oživená, jak na pohled, tak i na dotek.

Vitamin C a jak na něj

I s Céčkem platí, že správná strava je základ. Krom citrusů, zelí a šípků můžete vsadit i na tip, který zachránil nejednoho námořníka ještě v době kurdějí: na výhonky rostlin. Pravda je ale taková, že co projde trávicím traktem, poslouží hlavně orgánům. Pleť tak bezesporu ocení hlavně přímou a okamžitou lokální dávku. Tak na nic nečekejte, pořádně se oblečte a vyražte si pro krém nebo na kosmetickou kůru.

#pleť # vitamín c # mládí # vrásky

Kontaktujte nás

vyberte soubory