Zubní implantáty

Chybí vám zub či zuby a chcete s tím něco dělat? Pokud vám v dásni zůstal zdravý kořen zubu, lze na něj umístit korunku, případně můstek. Pokud ovšem kořen chybí, je na místě nasadit zubní implantát.

Co je zubní implantát?

Zubní implantát je dnes už standardním řešením chybějících zubů. Je to fixní funkční náhrada zubu včetně kořenu, která na rozdíl od provizorních či snímatelných zubních náhrad umožňuje pacientovi ničím nekomplikovaný život.

Zubní implantát jako takový je titanový kořen, který se vsazuje do čelisti tak, jako v ní dříve seděl kořen zubu. Na tento titanový kořen následně nasedá keramická korunka. Dohromady tyto dvě části tvoří plně funkční zubní náhradu.

JAK PROBÍHÁ IMPLANTACE?

Klinika Mediestetik využívá pro aplikaci zubních implantátů moderního implantologického centra, samotný proces implantace tak už dnes není pro pacienta nijak náročnou záležitostí. 

UNIKÁTNÍ SYSTÉM ŘÍZENÉ IMPLANTACE

Nově jsme navíc schopni vytvořit zcela přesný plán pro umístění zubního implantátu. Nejprve pomocí důkladného digitálního skenování vašeho chrupu zohledníme všechny anatomické aspekty, které by mohli mít případný vliv na umístění zubní náhrady. Po pečlivém plánování vytvoříme dokonalou 3D modelaci chirurgické šablony, která je vytvarována přesně podle vašeho chrupu a zajistí tak nejvyšší možnou přesnost a pohodlí celého implantačního procesu. 

Celý proces zavedení zubního implantátu MIS tedy většinou probíhá ve čtyřech fázích. Od konzultace s lékařem s vypracováním léčebného plánu, přes vytištění 3D navigační šablony až po samotnou implantaci s precizním umístěním zubní náhrady. Po cca dvou měsících celý proces vyvrcholí nasazením zubní korunky. V neposlední řadě pacient šetří vzácný čas – nejen přímo na křesle, ale hlavně během rekonvalescence, která nabírá díky šetrnnosti aplikace a organickému složení implantátů zcela nový rozměr.

Probíhá zubní implantace v narkóze?

Zavádění zubního implantátu probíhá standardně stejně jako všechny stomatologické výkony na naší klinice v lokální anestezii. 

Používáme dvou až třífázovou aplikaci anestezie. Nejprve pokryjeme místo, které se chystáme ošetřovat, speciálním anestetickým sprejem, který je znecitliví a umožní nám aplikovat klasickou lokální anestezii bez jakéhokoliv nepohodlí pacienta. 

Mohu mít zubní implantát i s paradontózou?

V zásadě ano. Paradontóza se ovšem nejprve musí vyléčit (doporučujeme dentální hygienu), pak je potřeba dostavět kost pomocí tzv. bone graftingu a posléze je možné nasadit implantát.

4 výhody zubních implantátů

1. Plnohodnotná náhrada zubu –  Zubní implantáty jsou tvořeny umělým zubním kořenem, který se implantuje do čelisti a na něj nasedá celokeramická zubní korunka. Díky svému pevnému umístění v kosti a estetické korunce jsou k nerozeznání od ostatních zubů a tvoří plnohodnotnou náhradu za ztracený zub.

2. Estetická funkce – Mimo zdravotní funkci – náhrady za ztracený zub, plní zubní implantát i funkci estetickou. Díky celokeramické korunce není patrný rozdíl mezi vlastním chrupem a zubním implantátem s korunkou.

3. Celkové fixní náhrady – Zubní implantáty se nemusí používat jen pro jednotlivé zuby, ale je možné je využít i pro řešení komplexní ztráty zubů. Dnes je možní zhotovit kompletní zubní náhradu, např. ve formě Brenermarkova můstku a tuto k čelisti fixně přichytit např. na 5 zubních implantátů v tzv variantě All on 5.

4. 100% bezpečné – Zubní implantáty se vyrábějí z titanu či jeho slitin. Jedná se o zcela nezávadné materiály, které jsou navíc tělem dobře přijímány. Úspěšnost implantace zubního implantátu je tak na klinice Mediestetik v Praze až 99 %.

Ošetřující lékaři

Fotogalerie

Zubní implantáty | Klinika Mediestetik Zubní implantáty | Klinika Mediestetik

Video

Zubní implantáty | Klinika Mediestetik

Ceník

  • Cena konzultace 900 Kč
  • Implantát od 18 000 Kč 
  • Korunka na implantát od 18 000 Kč
  • Rozšíření kosti od 10 000 Kč

Nově možnost pořídit i na splátky!
Více informací se dozvíte na recepci nebo na info@mediest.cz


 

V případě, že se v potvrzeném termínu z jakéhokoliv důvodu nemůžete dostavit, informujte nás prosím o této skutečnosti minimálně 48 hodin před dohodnutou schůzkou. 

Kontaktujte nás

vyberte soubory

Odpovídáme na vaše dotazy

Dotaz: Dobrý den, máme syna, 18 let, má velký osobní problém s předníma jedničkama - syn má pocit, že jsou moc veliké o uvažuje o odstranění a nahrazení implantáty. Myslíte, že je to rozumné? Podotýkám, že má zuby krásné, silné a zdravé, aby se ten rozdíl ve výšce dvojek a jedniček snížil, má již nestavené dvojky a obroušené jedničky. Mohu Vám zaslat i foto, zde to nejde vložit. Děkuji Vám za zprávu jak to řešit.

Odpověď: V případě, že jsou zuby zcela zdravé, zavedení implantátů volíme jako poslední možnost řešení. Jestliže Váš syn není spokojen s estetickou stránkou zubů je zde možnost zhotovení korunek, tak aby přesně barevně i tvarově odpovídaly představám Vašeho syna.

 

Dotaz: Dobrý den, jak implantace probíhá?

Odpověď: Standardně se během první návštěvy zhotoví potřebné RTG a proběhne konzultace s jedním z našich implantologů. Během další návštěvy se již provádí implantace. Přibližně po 14ti dnech se vyndávají stehy a po třech měsících po implantaci se nasazuje keramická korunka na zubní implantát.

Dotaz: Budu po dobu hojení dásně úplně bez zubu?

Odpověď: Nikoli, samozřejmě ihned po implantaci je možné nasadit provizorní korunku.

Další dotazy

Další procedury